Vairavimas Lietuvoje

Kelių eismo taisyklės, baudos ir kita informacija

Važiavimas motociklu arba motoroleriu: kas gali vairuoti ir laikyti egzaminus. Susijusios kelių eismo taisyklės

with 39 comments


Reikalingos kategorijos vairuoti motociklą, motorolerį arba keturratį

Teisę vairuoti AM kategorijos transporto priemones – mopedus ir lengvuosius keturračius motociklus – gali įgyti ne jaunesni kaip 15 metų asmenys.  Asmenys, turintys bet kurios kategorijos vairuotojo pažymėjimą teisėtai gali vairuoti mopedą.
Turintys 16 m. gyventojai gali įgyti teisę vairuoti A1 kategorijos transporto priemones – motociklus, kurių variklio darbo tūris didesnis kaip 50 kub.cm., bet ne didesnis kaip 125 kub.cm. ir jų galia neviršija 11 kW .
Turintys 18 m. gyventojai gali įgyti teisę vairuoti A kategorijos transporto priemones su apribojimais –  motociklus, kurių galia ne didesnė kaip 25 kW ir galios ir svorio santykis ne didesnis kaip 0,16 kW/kg, bei motociklus su šonine priekaba, kurių galios ir svorio santykis neviršija 0,16 kW/kg.
Teisė vairuoti motociklus be galios apribojimų suteikiama sulaukus 21 m. arba, jei asmuo turi ne trumpesnį kaip dvejų metų A kategorijos motociklų su apribojimais vairavimo patirtį, t. y. ne jaunesniems kaip 20 m. amžiaus. Turintiems minėtą vairavimo patirtį tereikia pasikeisti vairuotojo pažymėjimą į naują, kuriame bus pažymėta, kad asmuo gali vairuoti visas A kategorijos transporto priemones.

Apie egzaminus A1 ir A kategorijai įgyti

Praktikos egzaminai A1 ar A kategorijos motociklų su apribojimais vairavimo teisei įgyti laikomi VĮ „Regitra“ pateikta transporto priemone. A kategorijos motociklų be apribojimų vairavimo teisei įgyti visuose egzaminų centruose praktikos egzaminas laikomas su gyventojų pateiktais motociklais. Vilniaus ir Kauno filialų egzaminų centruose, gyventojams pageidaujant, gali būti pateikti ir VĮ „Regitra“ motociklai.
Prieš laikydami egzaminus gyventojai privalo pateikti galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą, sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą, kad baigtas mokymas pagal privalomojo pirmosios pagalbos mokymo programą ir asmens dokumentą.
Turintys ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą – A1 kategorijai, o turintys B1 ar B kategorijos vairuotojo pažymėjimą – A1 ir A kategorijoms įgyti teorijos egzaminą gali laikyti pasiruošę savarankiškai. Kitais atvejais, o laikant praktikos egzaminą – visuomet, būtina pateikti vairavimo mokymo kursų baigimo liudijimą.
Išsamiau apie vairuotojų egzaminavimą VĮ „Regitroje“ galima pasidomėti ČIA.

Su motociklo, motorolerio ir keturračio vairavimu susijusios kelių eismo taisyklės

Kelių eismo taisyklių punktai ir sąvokos, nustatantys mopedų, motociklų ir keturračių motociklų eismą:
– mopedas – dviratė motorinė transporto priemonė, kurios didžiausiasis konstrukcinis greitis ne mažesnis kaip 25 km/h ir ne didesnis kaip 45 km/h ir kurios variklio darbinis cilindro tūris ne didesnis kaip 50 cm3 (esant vidaus degimo varikliui), o didžiausioji tolygioji nominalioji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant elektros varikliui), ar triratė motorinė transporto priemonė, kurios didžiausiasis konstrukcinis greitis ne mažesnis kaip 25 km/h ir ne didesnis kaip 45 km/h ir kurios variklio darbinis cilindro tūris ne didesnis kaip 50 cm3 (esant kibirkštinio (priverstinio) uždegimo varikliui), didžiausioji naudingoji išėjimo galia ne didesnė kaip 4 kW (esant kitokio tipo vidaus degimo varikliui), o didžiausioji tolygioji nominalioji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant elektros varikliui);
– motociklas – dviratė ar daugiau ratų turinti motorinė transporto priemonė (su šonine priekaba arba be jos), kurios vidaus degimo variklio cilindro (cilindrų) darbinis tūris didesnis kaip 50 cm³ ir (arba) didžiausiasis konstrukcinis greitis didesnis kaip 45 km/h. Prie motociklų taip pat priskiriamos triratės motorinės transporto priemonės, kurių masė be krovinio ne didesnė kaip 400 kg;
– lengvasis keturratis motociklas – keturratė motorinė transporto priemonė, kurios eksploatacinė masė (be akumuliatorių baterijų, jeigu tai elektros varikliu varoma transporto priemonė) ne didesnė kaip 350 kg, didžiausiasis konstrukcinis greitis ne didesnis kaip 45 km/h ir kurios variklio cilindro darbinis tūris ne didesnis kaip 50 cm3 (esant kibirkštinio (priverstinio) uždegimo varikliui), didžiausioji naudingoji išėjimo galia ne didesnė kaip 4 kW (esant kitokio tipo vidaus degimo varikliui), didžiausioji tolygioji nominalioji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant elektros varikliui);
– keturratis motociklas –  keturratė motorinė transporto priemonė, išskyrus lengvuosius keturračius motociklus, kurios didžiausiasis konstrukcinis greitis didesnis kaip 45 km/h ir (arba) variklio darbinis cilindro tūris didesnis kaip 50 cm3, eksploatacinė masė ne didesnė kaip 400 kg, kroviniams vežti skirtos eksploatacinė masė ne didesnė kaip 550 kg (be akumuliatorių baterijų, jeigu tai elektros varikliu varoma transporto priemonė) ir didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 15 kW.

Transporto priemonės vairuotojų, savininkų ir valdytojų pareigos ir reikalavimai:
motociklą ar mopedą privalu vairuoti abiem rankomis (išskyrus tuos atvejus, kai ranka rodomas signalas). Motociklo, keturračio motociklo, lengvojo keturračio motociklo ar mopedo vairuotojas privalo būti su užsegtu motociklininko šalmu ir nevežti keleivių be užsegtų motociklininko šalmų. Leidžiama vairuoti motociklą be motociklininko šalmo, jeigu motociklo gamintojo rėmo konstrukcijoje įmontuoti stogo saugos lankai, kurių paskirtis – apsaugoti vairuotoją nuo smūgių, ir įmontuota saugos diržų sistema.

Važiavimo greitis:
motociklais, krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, automagistralėse – ne didesniu kaip 110 km/h greičiu, greitkeliuose – ne didesniu kaip 100 km/h greičiu, keliuose su asfalto ar betono danga – ne didesniu kaip 90 km/h greičiu, kituose keliuose – ne didesniu kaip 70 km/h greičiu.

Sustojimas ir stovėjimas:
transporto priemonėms sustoti ir stovėti važiuojamojoje dalyje leidžiama viena eile;
motociklus be priekabos, mopedus ir dviračius leidžiama statyti dviem eilėmis, jeigu tai nekliudo eismui.

Eismas automagistralėse ir greitkeliuose:
keliuose, pažymėtuose kelio ženklais „Automagistralė“ ar „Automobilių kelias“, draudžiama eiti pėstiesiems, vadelioti, varyti gyvulius ar paukščius, joti, važiuoti dviračiais, mopedais, keturračiais motociklais, lengvaisiais keturračiais motociklais ir visomis kitomis transporto priemonėmis, išskyrus automobilius, motociklus ir automobilius su priekabomis, taip pat važiuoti motociklais, automobiliais ar automobiliais su priekabomis, kurių maksimalus konstrukcinis greitis arba greitis dėl jų techninės būklės mažesnis kaip 60 km/h.

Keleivių vežimas:
draudžiama vežti mopedais, keturračiais motociklais, lengvaisiais keturračiais motociklais, motociklais (išskyrus priekabas) vaikus iki 12 metų.

Transporto priemonių vilkimas:
draudžiama vilkti motociklais be priekabos ir tokius motociklus, taip pat vilkti mopedais ir mopedus.

Transporto priemonių išsidėstymas kelyje:
mopedų vairuotojai privalo važiuoti tik pirmąja nuo važiuojamosios dalies dešiniojo krašto eismo juosta, kuo arčiau jos dešiniojo krašto, išskyrus tuos atvejus, kai jiems reikia sukti į kairę, apsisukti, aplenkti ar apvažiuoti kliūtį, važiuoti tiesiai, kai iš pirmosios eismo juostos leidžiama sukti tik į dešinę, sustoti (stovėti) vienpusio eismo kelyje.

http://www.KETbilietai.lt


Written by Editor

2010/04/12 16:57

39 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. ar butina tureti teise mopedui iki 15metu jei yra draudima dokumentai ir t.t..

  Tomas

  2010/06/26 at 19:55

 2. Taip.

  Tadas

  2010/06/30 at 22:25

 3. Ar leidziamas didesnis mopedu greitis negu 45km/h jai jis taip pat turi 50 cc ir jai tau yra 15 metu ?

  Ernestas

  2010/07/24 at 03:48

 4. nu pagal ES standartus motorolerio kurio variklis 50cc negali vaziuoti daugiau nei 45 km/h bet cia lietuvoje policija i tai nekreipia demesio

  zygis

  2010/08/06 at 09:50

 5. Ar tikrai kad jaigu neturi teisiu tai gauni pirma karta ispejima? Jeigu vazuoji su motoroleriu su 50cc arba 125cc? ir dar net nera 15m.

  Edgaras

  2010/09/02 at 12:16

 6. man 16 metu. motoroleris su 48acc tai man nereik teisiu ir isklausima kaskoke??

  mantisx2

  2011/06/12 at 22:24

 7. jeigu neturi 2 metu stazo kaip issilaikes a1 kategorija, ar galima vaziuot 90 km/h uz miesto?

  Lauris

  2011/06/27 at 01:45

 8. jeigu neturiu 2 metu stazo, kaip issilaikes a1 kategorija, ar galiu uz miesto vaziuot 90 km/h?

  Laurynas

  2011/06/27 at 01:46

 9. Sveiki, noreciau paklaust ar nuo 12 metu galima vairuoti49-50cc motoroleri bei keturrati motocikla?

  Karolis

  2011/07/29 at 15:22

 10. Sveiki, noreciau paklaust ar nuo 12 metu galima vairuoti49-50cc motoroleri bei keturrati motocikla?

  Karolis

  2011/07/29 at 15:24

 11. AM transporto priemonių kategorijai priskiriamus mopedus ir lengvuosius keturračius motociklius leidžiama vairuoti nuo 15 metų.

  KETbilietai.lt

  2011/08/12 at 09:18

 12. o jeigu man 12 metu ir jau noriu motorines transporto priemones tai galiu su kokia nors vaziuoti uz miesto ?jeigu taip tai pasakykit reikalavimus

  lukas

  2011/10/01 at 13:07

 13. galima vairuoti mazesnes bet ne dideles turi moket vairuoti ir tureti visas saugumo priemones

  KETbilietai.lt

  2011/10/02 at 12:53

 14. jai turiu regitros lapa kad islaikes teorija B kategorijai,sveikatos pazimejima,pirmos pagalbos pazimejima,mokyklini baiges turiu liudijima ar galiu vairuoti mopeda iki 50cc?

  del moto

  2011/10/02 at 16:01

 15. B kategorijos vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti ir mopedus bei lengvuosius ketturačius motociklus. Šiuo atveju, neturėdamas B kategorijos vairuotojo pažymėjimo, vairuoti mopedo negalite, nes vairuodamas mopedą, pažeistumėte Kelių eismo taisyklių 16 punkto reikalavimą – “Motorinės transporto priemonės, traktoriaus, savaeigės mašinos vairuotojas privalo su savimi turėti ir policijos, Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos ar muitinės pareigūno reikalavimu pateikti nustatytosios formos dokumentą, patvirtinantį teisę vairuoti transporto priemonę,…“.

  KETbilietai.lt

  2011/10/02 at 16:28

 16. ar galiu islaikyti teorija AM kategorijai 14 m., o pasiimti teises kai sueis 15m?

  Justas

  2011/10/04 at 17:33

  • Galite teorinį egzaminą laikyti valstybės įmonėje “Regitra“ ir anksčiau.

   KETbilietai.lt

   2011/10/05 at 12:02

 17. taigi nuo 15m. galima vazineti tik nuo 49cc ojiai turi 16 jau galima nuo 50iki125cc ir daugiau !!! =)

  ka as zinau

  2011/10/13 at 19:07

 18. Sweiki galima kaime vazineti keturaciu kurio cc 110 o kw 6 ??? kuris vaziuoja apie 60?

  diode789

  2011/10/25 at 18:58

 19. Tokį keturratį motociklą galima vairuoti tik turint B1 kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

  KETbilietai.lt

  2011/10/26 at 11:16

 20. man 12m. ir jau varinėju po kaima su 300cc krosiniu motociklu

  lukas

  2011/11/08 at 23:02

 21. Sveiki, man sausio men sueis 16metu ir noriu pasiklausti ar issilaikius A1 kategorijos teises galesiu vazinetis su motociklais kurie turi begius. Tarkis Aprilia RS125 (125CM3, 11KW) ?

  Mykolas

  2011/11/17 at 21:41

 22. Galima nuo 14m vairuoti 50cc motoroileri?

  andrius

  2011/12/28 at 00:06

  • o teisiu reike ar nereike ant 49 cc motorolierio

   deivis

   2012/02/24 at 21:19

 23. Ar galima vairuoti nuo 14m 50cc motoroileri?

  andriuss7

  2011/12/28 at 00:07

 24. galima laikytis teises nuo 12 m? 49 kb

  Ernestas

  2012/01/10 at 17:22

 25. Labas,turiu motopeda 125 c tvarkingas, dokumentai , priregistroutas yra draudimas. turiu medicinine ,bet neturiu teisiu, kokia bauda gresia man be teisiu?

  Evaldas

  2012/01/21 at 23:59

 26. Sveiki as gyvenu ne lietuvoj ir gryztu tik per atostogas. man 15 sueis tik rugpjucio 11 diena ar leistu pasiimti teises tarkim vasaros pradzioj arba vidury?

  vairuotojas

  2012/02/03 at 17:01

 27. Ar galima 49cc mopeda vairuoti nuo 14m. ir ar reikia teisiu?

  grizzlas

  2012/02/05 at 12:32

 28. Cia b*** isvis kasnors teksta skaite? Ar tik klausymu is lempos pasaudyt atvare?

  Ovidijus

  2012/02/13 at 08:21

 29. Turedamas am kategorijos teises nuo 15metu , ar laikantis b kategorija taikomos kaskokios lengvatos? ar visgi reikia eiti visus mokyklinius kursus?

  demantas

  2012/02/15 at 00:18

 30. sveiki, radau jusu pasisakimus, gyvenu uz miesto 50 km Paberzeje, turiu motoroleri, 45kub bet ir visas reikalingus daiktus- TA, salma, draudima, motorolerio dokumentus bet esu viena karta vaziavus pro pagrindine gatve ir mane susistabde policija, ir mama turejo moketi bauda, tai kaip cia yra? noreciau pas Jus KETbilietai.lt laikyti teises bet reikia issamios info gal galite i mano pasta atsiusti djsssimona@gmail.com, dekui bus. ;D

  Simona

  2012/02/23 at 22:18

 31. Sveiki pvz jej turiu tvarkinga moto 49kub. turiu TA, salma, registracija ir t.t isskyrus teisiu. ir pagrindinei gatvei mane sustabdo policija. Kokia bouda as gauciau pirma kart?:D man 14m.

  Dizzis

  2012/02/24 at 02:50

  • prima tavo tevus iskviestu, o tada policija tartudi du tavo mamyte arba teveliu, mane kai sustabde tai tik 50 lt mokejo, nors turejo protokola rasyt ir pan..

   Simona

   2012/02/24 at 08:33

  • Sveiki,
   Baus Jūsų tėvus.Bauda piniginė iki 200 lt.

   Paulius

   2012/02/24 at 15:56

 32. Sveiki. Man siuo metu 19 metu, turiu B kategorijos vairuotojo pazymejima ir beveik du metus vairavimo staza, metu vairavimo stazo sulauksiu po 4 menesiu, po savo gimtadienio. Taciau esu issilaikes A su apribojimais kategorijos teorija, su 93% rezultatu, taciau jos (metu galiojimo terminas) pasibaige pries puse metu. Taciau tebeturiu sveikatos pazymejima, medicinini ir t.t. dar is B kategorijos laikymo laiku. taigi klausimas – ar butu imanoma susitarti su Regitros darbuotojais jog jie man israsytu nauja teorijos islaikymo lapeli ir priimtu senuosius medicininius ir t.t. dokumentus? ir ar kai issilaikysiu A su apribojimais kategorija ir kai man sukaks 21 metai, (tai B kategorijai turesiu jau 3 metus staza o A su apribojimais motociklui metus) ar galesiu automatiskai pereiti y normalia A kategorija ar vis dar reikes laukti dar metus? Ir kas man grestu jei policija sustabdytu mane vairuojanty galingesni nei 25 kw motocikla taciau turinty A su apribojimais kategorija? Didelis dekui uz atsakymus.

  Rolandas

  2012/03/04 at 22:25

 33. Atsiprasau jog rasau nauja komentara, taciau tai man taip pat labai svarbu – ar A su apribojimais kategorijos praktini egzamina laikysiu su Regitros motociklu ar turiu susiieskot is kur nors kita motocikla? ir ar jis turi butinai buti >11kw ir 25kw galios motociklu A su apribojimais kategorijos praktikos egzamina? Dar karta dekoju tiems kurie atsakys y mano klausimus.

  Rolandas

  2012/03/04 at 22:45


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: