Vairavimas Lietuvoje

Kelių eismo taisyklės, baudos ir kita informacija

Nepagrįstai didelę baudą už kelių eismo taisyklių pažeidimą vairuotojas turi teisę apskųsti

leave a comment »


Kai kurios baudos, anot vairuotojų, jau yra nenormalios

Vairuotojai  jau pajuto kaskart vis didinamas baudas už kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus. Nuo metų pradžios kai kurios  baudos padidėjo kelis kartus.

Tačiau nepamirškime, kad jei, jūsų nuomone, pažeidimo nepadarėte, arba gavote per didelę baudą, visada galite tokį sprendimą apskųsti. Tokį trumpą patarimą vairuotojui, gavusiam  300 Lt baudą už neveikiančią lemputę, pateikė advokatas Remigijus Jakštas:

Kiekvienas vairuotojas turi teisę skųsti bet kokį sprendimą. Net neabejoju, kad jei šis vairuotojas kreiptųsi į teismą, nuobauda būtų sumažinta arba skirtas tik įspėjimas. Nors formaliai pareigūnai šioje situacijoje yra teisūs, tačiau šis pažeidimas išties palyginti nedidelis, nebuvo sukelta ir avarinė situacija. Teismas bausmės nesušvelnintų tik tuo atveju, jeigu pareigūnai surinktų faktus ir įrodytų, kad vairuotojas KET pažeidė piktybiškai. Panašu, jog pareigūnai piktnaudžiauja savo padėtimi – jie tikrai galėjo skirti menkiausią baudą. Tačiau neseniai įsigaliojus sugriežtintoms KET taisyklėms, išties padaugėjo vairuotojų, sprendimus skundžiančių iš principo. Neseniai į mane kreipėsi vienas klaipėdietis, kuris buvo atsidūręs panašioje situacijoje. Kai jį sustabdė policijos pareigūnai, lemputė nedegė. Tačiau taip atsitiko ne todėl, kad ji buvo perdegusi, o dėl to, kad esant drėgniems orams, blogas kontaktas. Vairuotojas bandė įrodyti pareigūnams, kad padaužius į žibintą, lemputė vėl ima šviesti, tačiau jie to nepaisė ir skyrė baudą. Tad vairuotojas nutarė sprendimą apskųsti. Vis dėlto gavusieji palyginti nedideles baudas skųsti sprendimų neskuba, nes tai daryti neapsimoka. Išlaidos už advokato paslaugas, teismą bus didesnės nei skirta bauda. Vairuotojai paburnoja, susimoka baudas ir užsimiršta. Sprendimus skundžia tie, kurie gauna ženkliai didesnes nuobaudas.

Informacija paruošta pagal dienraštyje „Klaipėda“ skelbtą informaciją.

KETonline

Written by Editor

2011/03/30 12:11

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: