Vairavimas Lietuvoje

Kelių eismo taisyklės, baudos ir kita informacija

Motorolerio vairuotojo pažymėjimą galima gauti nuo 15 m., praktikos egzamino laikyti nereikia, o teoriją galima laikyti pasiruošus savarankiškai

with 34 comments


Motorolerio vairuotojo pažymėjimas

Pažymėjimą galima gauti nuo 15 m.

Nors mopedų vairuotojai yra vieni iš pažeidžiamiausių eismo dalyvių, mopedo vairuotojo pažymėjimais gyventojai domisi vis daugiau. Valstybės įmonė „Regitra“ primena, kad teisę vairuoti mopedus* ir lengvuosius keturračius motociklus** (AM kategorijos transporto priemones) gali įgyti ne jaunesni kaip 15 metų asmenys.

AM kategorijos transporto priemonių vairuotojo pažymėjimas išduodamas „Regitros“ egzaminų centre išlaikius teorinių žinių patikrinimo egzaminą (praktikos egzamino laikyti nereikia).

Šį egzaminą laikyti leidžiama savarankiškai pasiruošus (jei asmuo pageidauja, jis gali baigti ir mokymo kursą vairavimo mokykloje. Mokymo turinys ir struktūra pateikti Vairuotojų pirminio mokymo tvarkoje (Žin., 2008, Nr. 91-3641).

„Regitros“ egzaminų centre būsimasis mopedo ar lengvojo keturračio motociklo vairuotojas turi pateikti savo pasą arba asmens tapatybės kortelę, galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo pažymą ir sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą, kad baigė mokymą pagal privalomojo pirmosios pagalbos mokymo programą. Užsiregistruoti teorijos egzaminui galima „Regitros“ interneto tinklalapyje. Registruojantis galima pasirinkti pageidaujamą egzaminų centrą ir egzamino laiką. Atkreiptinas dėmesys, kad asmuo, turintis vairuotojo pažymėjimą, suteikiantį teisę vairuoti kitas motorines transporto priemones, gali vairuoti ir mopedą bei lengvąjį keturratį motociklą.

2011 m. sausio 1 d. Lietuvoje buvo įregistruoti 17 385 mopedai ir 51 lengvasis keturratis motociklas. (Nuo 2008 m. rugsėjo 1 d. mopedų vairuotojams mokymo įstaigų išduoti dokumentai, kad asmuo moka kelių eismo taisykles, negalioja. Mopedų vairuotojai privalo turėti vairuotojo pažymėjimą).

*Mopedas Registracijos liudijime nurodoma transporto priemonės kategorija: L1e arba L2e. Dviratė motorinė transporto priemonė, kurios didžiausiasis konstrukcinis greitis ne mažesnis kaip 25 km/h ir ne didesnis kaip 45 km/h ir kurios variklio darbinis cilindro tūris ne didesnis kaip 50 cm(3) (esant vidaus degimo varikliui), o didžiausioji tolygioji nominalioji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant elektros varikliui), ar triratė motorinė transporto priemonė, kurios didžiausiasis konstrukcinis greitis ne mažesnis kaip 25 km/h ir ne didesnis kaip 45 km/h ir kurios variklio darbinis cilindro tūris ne didesnis kaip 50 cm(3) (esant kibirkštinio (priverstinio) uždegimo varikliui), didžiausioji naudingoji išėjimo galia ne didesnė kaip 4 kW (esant kitokio tipo vidaus degimo varikliui), o didžiausioji tolygioji nominalioji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant elektros varikliui).

**Lengvasis keturratis motociklas Registracijos liudijime nurodoma transporto priemonės kategorija L6e. Keturratė motorinė transporto priemonė, kurios eksploatacinė masė (be akumuliatorių baterijų, jeigu tai elektros varikliu varoma transporto priemonė) ne didesnė kaip 350 kg, didžiausiasis konstrukcinis greitis ne didesnis 45 km/h ir kurios variklio cilindro darbinis tūris ne didesnis kaip 50 cm(3 )(esant kibirkštinio (priverstinio) uždegimo varikliui), didžiausioji naudingoji išėjimo galia ne didesnė kaip 4 kW (esant kitokio tipo vidaus degimo varikliui), didžiausioji tolygioji nominalioji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant elektros varikliui).

VĮ “Regitra“

Advertisement

Written by Editor

2011/04/13 18:25

34 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Laba diena,

  Domina tai,kiek kainuoja savarankiškai pasiruošus laikyti AM kategorijos vairuotojo pažymėjimas?Jaunuoliui 15 metų.
  Kokie reikalingi pristatyti dokumentai.Dėkosime už atsakymą.

  Rima

  2011/06/07 at 07:53

  • Atvykus į „Regitros“ egzaminų centrą laikyti AM kategorijos teorijos egzaminą, reikia pateikti:

   1. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
   2. galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą, kad sveikatos būklė ir psichofiziologiniai gebėjimai yra tinkami vairuoti atitinkamos AM kategorijos transporto priemones;
   3. sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą, kad baigtas mokymas pagal privalomojo pirmosios pagalbos mokymo programą.
   Praktinio vairavimo egzamino AM kategorijai gauti laikyti nereikia.
   V.Į. “Regitra“ kasoje reikės sumokėti:
   – už teorinių žinių patikrinimą 35,00 lt.
   – už vairuotojo pažymėjimo išdavimą 49.00 lt.

   KETbilietai.lt

   2011/08/05 at 09:49

   • pasakikit prasau kiek maziausiai reikia surinkit procentu AM ir A1 kotegorijoje.. Ir dar ar reikia A1 kat. islaikit vairavima ar tiktai teorija?

    Jarka

    2012/02/18 at 12:57

 2. Nuostabus užsiėmimas ! patarčiau visiems išbandyti ! 🙂
  Tik patarčiau visiems atsižvelgti ir į tai, kad kyla daug problemų, kai žmonės važinėja keturračiais neleistinose vietose. Gaila matyti , kaip draskomas miškas ir gamta.
  Radau visai neblogą puslapį motomanai.lt/uz_gamta/ , ten ir trasos yra pateiktos ir šiaip daug geros info galima rasti 🙂

  Kristina

  2011/07/04 at 02:54

 3. noreciau suzinoti ar keturaciu ir mopediu reikia atsirai laikyti testa ar is kart abu buna? ir ar galima vairuoti mopeda nuo 14 ar reikia laukti 15?

  mantas

  2011/08/12 at 12:39

  • Mopedus ir lengvuosius keturračius motociklus leidžiama vairuoti ne jaunesniems kaip 15 metų asmenims,
   išlaikius V.Į.“ Regitra“ teorijos egzaminą bei gavus vairuotojo pažymėjimą, suteikiantį teisę vairuoti AM kategorijos transporto priemones.

   KETbilietai.lt

   2011/08/12 at 13:58

 4. noriu suzinoti kuo skitesi mopedas nuo motoroliario?

  mantas

  2011/08/12 at 12:57

 5. KET II skyriuje (Šioje taisyklėse vartojamos savokos) nurodyta:

  Mopedas – dviratė motorinė transporto priemonė, kurios didžiausiasis konstrukcinis greitis ne mažesnis kaip 25 km/h ir ne didesnis kaip 45 km/h ir kurios variklio darbinis cilindro tūris ne didesnis kaip 50 cm3 (esant vidaus degimo varikliui), o didžiausioji tolygioji nominalioji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant elektros varikliui), ar triratė motorinė transporto priemonė, kurios didžiausiasis konstrukcinis greitis ne mažesnis kaip 25 km/h ir ne didesnis kaip 45 km/h ir kurios variklio darbinis cilindro tūris ne didesnis kaip 50 cm3 (esant kibirkštinio (priverstinio) uždegimo varikliui), didžiausioji naudingoji išėjimo galia ne didesnė kaip 4 kW (esant kitokio tipo vidaus degimo varikliui), o didžiausioji tolygioji nominalioji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant elektros varikliui).

  Todėl motoroleris, kurio didžiausiasis konstrukcinis greitis ne didesnis kaip 45 km/h ir kurio variklio darbinis cilindro tūris ne didesnis kaip 50 cm3 yra priskiriamas prie AM kategorijos transporto priemonių. O motoroleris, kurio ,didžiausiasis konstrukcinis greitis didesnis kaip 45 km/h ir (arba) kurio variklio darbinis cilindro tūris didesnis kaip 50 cm3 yra priskiriamas prie motociklų kategorijos.

  KETbilietai.lt

  2011/08/12 at 14:44

 6. o am kategorijos teisiu negalima pradeti laikyti nuo keturiolikos ir puse metu? ir tik sulaukus 15m vaziuoti mopedu?

  Do

  2011/08/13 at 20:35

  • Egzaminus V.Į. “Regitra“ AM kategorijai gauti leidžiama laikyti nuo 15 metų. Reikalinga išlaikyti tik teorijos egzaminą.

   KETbilietai.lt

   2011/08/14 at 09:57

 7. jei turiu sveiaktos pazymejima kuriame irasytos A ir B kategorijos, jis tiks AM kategorijai gauti?

  dov

  2011/08/21 at 17:42

  • Tiks, nes su A a B kategorijos vairuotojo pažymėjimu leidžiama vairuoti ir AM kategorijų transporto priemones.

   KETbilietai.lt

   2011/09/02 at 09:59

 8. mldc

  Jonae

  2011/09/02 at 08:50

 9. laba diena noriu paklausti o motoroleriu reikia technini paeiti? ar gal zinote kokai bu tu geras motoroleris kuris kainuotu iki 3000lt butu gerai keli variantai. ir kaip gauti ta sveikatos pazimejima?

  mantas

  2011/09/05 at 19:21

  • Techninė apžiūra yra privaloma tik motoroleriams, kurių variklio cilindro darbinis tūris didesnis kaip 50 cm3 ir (arba) didžiausiasis konstrukcinis greitis didesnis kaip 45 km/h. Tokių motorolerių privalomas techninės apžiūros periodiškumas po trejų metų nuo pirmos registracijos datos, po to – kas 24 mėn.
   Sveikatos patikros pažymą, galima gauti bet kurioje medicinos įstaigoje , kuri atlieka vairuotojų sveikatos patikrą.

   KETbilietai.lt

   2011/09/06 at 09:56

 10. 1. o su motoroleriu galima vazineti po miesta?
  2. o darsu juo galima vaziuti greitkeliu arba autostrada?
  3. ar motoroleriu reikia salmo?
  4. o kai issilaikaj teorini egzamina tai gauni vairuotojo pazimejima ar ka kitka?
  5. ar kai laikai teorini egzamina uz ji reik moketi?
  6. jeiku pirksiu motoroleri su 49 cm3 tai reikes pereiti technine perziura.
  7. o galima su motoroleriu vazuoti greiciau kaip nors negu ant 45km/h ar tai jau jeigu greiciau vaziuciau tai bu tu bauda ar kaip.

  ACIU.

  mantas

  2011/09/09 at 13:59

  • 1. Su motoroleriu leidžiama važinėti ir gyvenvietėse .
   2. Draudžiama su motoroleriu važiuoti greitkeliuose ir automagistralėse.
   3. Mopedo vairuotojas privalo būti su užsegtu motociklininko šalmu ir nevežti keleivių be užsegtų
   motociklininko šalmų.
   4.Išlaikius teorijos egzaminą V.Į. “Regitra” , išduodamas vairuotojo pažymėjimas, suteikiantis teisę vairuoti
   mopedus ir lengvuosius keturračius motociklus.
   5. Už teorinio egzamino laikymą V.Į. “Regitra” reikalinga mokėti 35 lt.
   6. Motorinėms transporto priemonėms kurių variklio cilindro darbinis tūris ne didesnis kaip 50 cm3 ir didžiausiasis konstrukcinis greitis ne didesnis kaip 45 km/h. (t.y. mopedams) techninė apžiūra neprivaloma.
   7. Su motoroleriu draudžiama važiuoti greičiau negu 45km/h. Už tai policija gali nubausti.

   KETbilietai.lt

   2011/09/10 at 10:11

 11. jei man reikia nesioti akinius ir mano rega nepuiki ar as vistiek galiu vairuoti motoroleri?

  Donatas

  2011/09/19 at 22:05

  • Jeigu Jūsų sveikatos patikros pažymoje nurodyta, kad leidžiama vairuoti su akiniais arba lęšiais, tai ir privalu laikytis minėto reikalavimo. Be to, minėtas reikalavimas turėtų būti perkeltas į vairuotojo pažymėjimą.

   KETbilietai.lt

   2011/09/20 at 09:46

 12. Ar skirtiasi KET teorijos testas Regitroje teisems AM ir B kategorijos ? ir beje, jaigu issilaikysiu teorija, ar ji tiks B kategorijos teisems veliasniam laikui ? neperlaikius isnaujo. Ir ar reikai specialiai reigstruotis AM kategorijos teisems, ar tiesiog issilaikyti teorija, ir prasyti pazimejimo ?

  Martynas

  2011/10/20 at 23:05

  • Valstybės įmonėje “Regitra“ yra naudojami skirtingi teorinio egzamino testai AM ir B kategorijų vairuotojo pažymėjimams gauti. Anksčiau išlaikytas AM kategorijos teorinis egzaminas negalioja laikant egzaminus B kategorijos vairuotojo pažymėjimui gauti.
   AM kategorijos vairuotojo pažymėjimui gauti reikia išlaikyti tik teorijos egzaminą, kurį galima laikyti pasiruošus savarankiškai (vairavimo mokykloje kursus lankyti nebūtina).

   KETbilietai.lt

   2011/10/21 at 12:16

 13. Ar galioja AM kategorijos stažas išsilaikius B kategorijas egzaminus? Ta prasme ar būtinas klevo lapas turint 2 metų AM kategorijos vairavimo staža?

  XOX

  2011/11/02 at 20:00

  • KET numatyta, kad vairuotojams, neturintiems 2 metų vairavimo stažo, privaloma automobilio galinės dalies kairėje pusėje turėti baltą kvadrato formos skiriamąjį ženklą su žaliu apvadu ir žaliu klevo lapu viduryje. Minėtame reikalavime nenurodyta, kokios kategorijos 2 metų vairavimo stažo neturintiems vairuotojams, privaloma automobilio galinės dalies kairėje pusėje turėti baltą kvadrato formos skiriamąjį ženklą su žaliu apvadu ir žaliu klevo lapu viduryje. Tad vairuotojams, turintiems 2 metų ar ilgesnį bet kurios motorinės transporto priemonės vairavimo stažą, reikalavimas dėl šio skiriamojo ženklo neturėtų būti privalomas.
   Vairavimo stažas skaičiuojamas nuo vairuotojo pažymėjimo, išrašymo datos. Mopedai taip pat yra priskiriami prie motorinių transporto priemonių.

   KETbilietai.lt

   2011/11/04 at 13:16

 14. Ar tiesa, kad nuo kitu metu isigalios kazkoks istatymas kad teises bus galima laikytis tik nuo 21 metu ?

  Martynas

  2011/11/07 at 22:53

 15. Sveiki, labai prasau pagalbos, noriu pasiimti motoroleri arba keturati. Gyvenu kaime taigi tiap pat noriu nuvaziuoti ir i miesta. Ar su keturaciu galima vazineti mieste, ar tik su motoroleriu? beje man 15metu. ateinanciais kaip tik 16 ir zadu imtis kazkieno teises. ir dar vienas dalykas ar issilaikes su 125cc galiu vazineti su keturaciu ir su motoroleriu 125cc?

  Rimas

  2011/11/22 at 00:19

  • Su keturaciu ar mopedu vaziuoti galima tik turint ne mazesne AM kategorija./tam turite islaikyti teorijos egzamina Regitroje.Galesite vaziuoti ir gatvemis.Nuo 16 metu,islaikius te orija ir vairavima Regitroje,pries tai baigus kursus vairavimo mokykloje,galesite vairuoti ir 125 cm motocikla.

   paulius

   2011/11/22 at 11:56

 16. Laba diena. Kaip supratau, tai 35,00 lt. moki už vairavimo pamokas, o 49.00 lt. už pažymėjimą?

  Martyna

  2011/12/29 at 16:30

 17. Kur galima gauti ta sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą, kad baigtas mokymas pagal privalomojo pirmosios pagalbos mokymo programą?

  Maxas

  2012/01/05 at 19:49

 18. Ar galima vairuoti mopedą iki 50 cc, su B kategorijos vairuotojo pažymėjimu?

  Lina

  2012/01/30 at 00:12

 19. Ar galiu islaikyti teorijos egzamina (AM) 14 m., o pasiimti teises kai sukaks 15?

  Justas

  2012/02/09 at 20:10

 20. 1. 125cc galima laikytis nuo 15 su puse metu teises? 2. Ar apsimoka iswis am kategorija laikyt? 3. Kiek kainuoja A1 kategorijos teisės? 4. Kiek gali tureti 125cc.daugiausiai kw? ir koks gali buti didziausias greitis? Aciu.

  Tadas

  2012/03/05 at 01:25

 21. Išsilaikyt motorolerio teises galima tik nuo 15 metų, todėl gali mokintis, bet laikyti AM teorijos egzaminą bus galim tik nuo 15 metų. O kas klausė dėl keturačių, tai ir keturačiams ir motoroleriams užtenka šitų AM teisių.

  Edvinas

  2017/08/01 at 15:20


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: