Vairavimas Lietuvoje

Kelių eismo taisyklės, baudos ir kita informacija

Vairuotojai gali užsisakyti priminimą apie automobilių techninės apžiūros galiojimo laiko pabaigą

leave a comment »


Nuo šiol automobilių vairuotojams Lietuvoje nebeteks varginti atminties ir dirsčioti į dokumentus stengiantis prisiminti, ar nepasibaigė jų automobilių techninės apžiūros galiojimo laikas. Iki šio termino pabaigos likus 20-čiai dienų transporto priemonių valdytojus pasieks priminimas, išsiųstas elektroniniu paštu arba trumpąja žinute (SMS).

Transporto priemonių privalomas technines apžiūras atliekančių įmonių asociacija „Transeksta“ pradeda teikti naują nemokamą paslaugą – priminimą apie techninės apžiūros galiojimo pabaigą. „Transeksta“ specialistų sukurta programa iš vieningos šalyje techninių apžiūrų informacinės sistemos (TAIS) duomenų bazės kasdien atrinks automobilius, kurių valdytojams bus išsiunčiami priminimai apie besibaigiantį techninės apžiūros galiojimą. „20-ies dienų laikotarpis – optimalus terminas, per kurį galima ne tik suplanuoti patogiausią atvykimo į techninės apžiūros stotį datą, bet ir pašalinti automobilio techninius gedimus“, – teigia asociacijos „Transeksta“ direktoriaus pavaduotojas Audrius Glebus.

Tiesa, ši paslauga teikiama tik transporto priemonių su galiojančia technine apžiūra valdytojams. Be priminimo apie besibaigiantį techninės apžiūros galiojimą „Transeksta“ savo interneto svetainėje siūlo ir kitas informavimo paslaugas. Viena jų – duomenys apie konkretaus automobilio techninės apžiūros galiojimą bei apžiūros istorija, kurioje pateikiama detali informacija apie nustatytus trūkumus, ridą ir kitką. „Susisiekimo ministerijos inicijuota naujovė naudinga ne tik kontroliuojančioms instancijoms, bet ir plačiajai eismo dalyvių visuomenei. Informavimo paslauga ypač aktuali perkantiems naudotą automobilį. Jo techninių apžiūrų istorija atskleis, ar nebuvo atsuktas spidometro skaitliukas, kokias žalas patyrė transporto priemonė ir panašiai“, – sako susisiekimo ministro patarėjas Rolandas Bražinskas. Prieš kelerius metus Lietuva buvo viena pirmųjų, kuri techninės apžiūros įmones sujungė į vieningą informacinę sistemą (TAIS). Milžiniškų investicijų pareikalavusios patikros sistemos, sugebančios „bendrauti“ su į vieningą tinklą sujungtomis informacinėmis technologijomis garantavo ne tik kokybiškesnį klientų aptarnavimą, bet ir ženkliai sumažino korupcijos galimybes. „Esame vieni pirmųjų Europoje, pradedantys vartotojams teikti priminimą apie besibaigiantį techninės apžiūros galiojimą ir kitas vairuotojams naudingas informavimo paslaugas. Tai dar vienas žingsnis, kuriant su ateities paslaugomis susijusią pažangią platformą, pagrįstą informacinėmis technologijomis“, – pabrėžia asociacijos „Transeksta“ prezidentas Antanas Dadurka. Informavimas apie privalomosios techninės apžiūros galiojimo pabaigą užsakomas svetainėje http://www.vta.lt arba techninės apžiūros stotyse. Užsisakant paslaugą internetu, reikia užsiregistruoti, nurodant el. pašto adresą arba mobiliojo telefono numerį ir susikuriant slaptažodį. Užsiregistravęs vartotojas gali užsisakyti priminimo paslaugą nurodytai transporto priemonei, pateikdamas jos identifikavimo (VIN) arba registracijos liudijimo numerį. Apie užsiregistravimą šiai paslaugai vartotojai informuojami el. paštu arba trumpąja žinute (SMS). Svetainėje http://www.vta.lt numatyta galimybė pakeisti anksčiau pateiktus vartotojo kontaktinius duomenis arba apskritai atsisakyti priminimo paslaugos nurodytam automobiliui. Jei klientas priminimo paslaugą užsisakė techninės apžiūros stotyje, http://www.vta.lt svetainėje jis taip pat gali pakeisti anksčiau pateiktus duomenis arba atsisakyti šios paslaugos. Šiuo atveju kliento prisijungimo vardu tampa jo el.pašto adresas arba mobiliojo telefono numeris (priklausomai, kokie kontaktiniai duomenys buvo pateikti).

15min.lt

Written by Editor

2011/06/09 17:28

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: