Vairavimas Lietuvoje

Kelių eismo taisyklės, baudos ir kita informacija

Perkančius vairavimo egzaminus ir klastojančius dokumentus gaudo STT

with 2 comments


Už dokumentų klastojimą numatyta baudžiamoji atsakomybė

Bandantiems nelegaliai įsigyti vairuotojo pažymėjimą ir dokumentų klastotojams gresia baudos ir baudžiamoji atsakomybė.

Šiaulių miesto apylinkės teismas 2011 m. spalio 26 d. paskelbė nuosprendį ir kaltais dėl papirkimo  ir dokumentų klastojimo pripažino septynis asmenis, kurie bandė neteisėtai įgyti vairuotojų pažymėjimus. Keturiems iš jų skirtos piniginės baudos iki 4 550 litų.

Padėjusieji atskleisti šį nusikaltimą atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą vieneriems metams ir jiems skirta baudžiamojo poveikio priemonė – sumokėti 5 MGL (650 Lt) įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai išsiaiškino, kad vairuotojo pažymėjimai buvo išduodami asmenims, kurie už piniginį atlygį per tarpininkus įgydavo suklastotą vairavimo mokyklos baigimą liudijantį dokumentą, gaudavo suklastotą vairuotojo sveikatos patikrinimo pažymą ir suklastotą pirmosios medicininės pagalbos suteikimo kursų išklausymą patvirtinantį sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą.

Kita baudžiamoji byla, kurioje įtarimai pateikti vienos vairavimo mokyklos savininkui, medicinos įstaigų darbuotojams, VĮ „Regitra“ darbuotojams ir kitiems asmenims, netrukus taip pat bus perduota teismui.

Pradėję ikiteisminį tyrimą, STT pareigūnai atliko ir vairuotojų pažymėjimų išdavimo procedūros sisteminę antikorupcinę analizę ir nustatė antikorupciniu požiūriu rizikingiausius vairuotojo pažymėjimų išdavimo procedūros etapus.

Siekiant veiksmingų pokyčių šioje srityje Vidaus reikalų ministerijai, Sveikatos apsaugos ministerijai ir Valstybinei kelių transporto inspekcijai pasiūlyta peržiūrėti procedūras, nustatyti naujus kontrolės mechanizmus, rengti darbuotojų mokymus ir vykdyti antikorupcinį švietimą.

vtv.lt

Written by Editor

2011/11/07 12:45

2 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Eilinis anekdotas ir STT piaro prastūmimas.Pažiūrėkite kas “darė“teises“ -tai pagrinde buvę policininkai,kurie nė vienas už tai taip ir nesėdo.Tauragės “Regitrai“vadovavo(o gal ir tebevadovauja)buvęs keliukas(žmoina buvusi policininkė-dvigubas stogas 🙂 ).Kai kibo du Tauragės policininkai dėl vairuotojo pažymėjimų biznio,viskas liko po senovei,o uniformuoti žulikai aišku nesėdo.
  Dabartiniais plėšikiškais įstatymais vedama prie to kad visi pirktų vairuotojo pažymėjimus,(KAIP DARO PONŲ IR AGURKŲ ATŽALOS,DĖL KURIŲ TOKS AVARINGUMAS)nes greitai kainuos tiek pat kaip ir oficialiai laikant(dabar 1,5-2 k).
  Dabar protingi žmonės važiuoja į rusiją ,tenai už 1000EU pasidaro visas raides ir deda skersą ant mūsų valdžios plėšikų.
  Galimas ir antras variantas-važiuoti į Angliją tenai pasidaryti kokybišką“lėvą“pažymėjimą,o grįžus čia pasikeisti į legalų Lietuvišką.
  Mūsų valdžia,nanau per savo idiotišką godumą ir bukumą,liks greitai be kelnių.Amerikoje 80 metų senutės vairuoja ir laiko vairuotojo pažymėjimus(IR SĖKMINGAI IŠLAIKO,NES NEREIKIA DUOTI“UŽ PRAVAŽIAVIMĄ“PAPILDOMAI).
  Kursus baigiau 2009,tris metus po taumos gydžiausi,tai dabar sumokėjęs tiek piningų ,galiu kursų baigimo pažymėjimą,pakabinti tualete ant vinies?T.y.Jis nebegalioja?Tada išeitų kad esu apvogtas.
  Nesuprantu logikos-eksternu laikyti(nebaigus kursų) galima,o baigus kursus po metų išmesti pažymėjimą(su dideliais piningais)ir laikyti eksternu.
  Tas kursų baigimo pažymėjimas,greitai gendantis maisto produktas,ar Lietuviai laikomi tokiais psichiškai atsilikusiais,kad atmintis veikia tik metus,ar paprastas apvaginėjimas?
  Atleiskite už tokį toną,bet čia kvepia apsurdu pilnu valdžios debilizmu,patyčiomis iš žmogaus ir žmogaus apiplėšimu.Dagyvenome…Įstatymais apvaginėjami žmonės.
  „Įvesti tokią tvarką buvo nutarta, nes prieš kelis metus vairavimo mokyklų išduoti liudijimai neturi tinkamos apsaugos, registravimo tvarkos, pasitaiko jų klastojimo ar fiktyvių liudijimų išdavimo atvejų.“
  Tai gal tegul teisėtvarkos tarnybos gaudo tuos sukjčius ir vagis o neapvaginėja žmonių,paskelbiant negaliojančiais dokumentus už kuriuos sumokėti dideli piningai.,VĮteisintų vagių šalis,kitaip nepavadinsi.
  Manau su tais sukčiais reikia skubiai sodinti ir tokių įstatymų sumąstytojus,kuom galėtų užsiimti ir patys STT vyrai.

  Apvogtas

  2011/12/07 at 16:32

 2. KO NORETI LIETUVA JUK STEBUKLU KRASTAS

  GIEDRIUS

  2011/12/09 at 15:40


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: