Vairavimas Lietuvoje

Kelių eismo taisyklės, baudos ir kita informacija

Papildomi pradedančių vairuotojų mokymai nebus privalomi iki balandžio 1 d. ir automatiškai bus išduoti 10 m. galiojantys vairuotojo pažymėjimai

with 12 comments


Vairuotojo pazymejimo gavimas

Iki balandžio galios laikini vairuotojo pažymejimai

Pradedantiems vairuotojams, kurių laikinieji pažymėjimai baigs galioti iki 2012 metų balandžio 1-osios, bus automatiškai išduoti ilgalaikiai dokumentai.

Seimas ketvirtadienį ypatingos skubos tvarka atidėjo Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo straipsnių dėl privalomų mokymų jauniems vairuotojams įsigaliojimą. Už tai balsavo 75 Seimo nariai, nė vieno nebuvo prieš, vienas susilaikė.

Įsigaliojus minėtam įstatymo pakeitimui, nuo 2012 m. sausio 1 d. pradedančiojo vairuotojo pažymėjimai į galiojančius 10 metų valstybės įmonėje  „Regitra“  bus keičiami įprasta tvarka, nereikalaujant informacijos apie pradedančiojo vairuotojo baigtą papildomo mokymo kursą.

Užsakymai pakeisti dvejus metus galiojantį vairuotojo pažymėjimą į galiojantį  10 metų VĮ “Regitra“ priimami likus nedaugiau kaip 10 kalendorinių dienų iki pradedančiojo vairuotojo pažymėjimo galiojimo laiko pabaigos.

Nuo sausio 1-osios turėjo įsigalioti dar 2008 metais Seimo priimta nuostata, kad pradedantiesiems vairuotojams, neturintiems dvejų metų vairavimo stažo, išduodami laikini vairuotojo pažymėjimai, kurie keičiami į 10 metų galiojančius vairuotojo pažymėjimus tik užbaigus papildomus vairuotojų mokymus praktinio vairuotojų mokymo centruose.

Tačiau, anot Seimo nario socialdemokrato Edmundo Jonylos, Vyriausybė nėra nepatvirtinusi būtinų poįstatyminių teisės aktų šiems mokymams rengti.

“Todėl nepriėmus teikiamo teisės akto, gali susidaryti situacija, kai pradedantiesiems vairuotojams išduodami laikini vairuotojo pažymėjimai negalės būti keičiami į 10 metų galiojančius vairuotojo pažymėjimus“, – teigiama įstatymo aiškinamajame rašte.
Susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio patarėjas Martynas Čerkauskas ketvirtadienį BNS sakė, kad Seimo priimtas sprendimas tėra problemos atidėjimas trims mėnesiams. Anot jo, sunku tikėtis, kad per tokį trumpą laiką bus įkurtas bent vienas specialus vairuotojų mokymo centras.

“Per ketverius metus nė vienas mokymo centras neatsirado, kažin ar atsiras per tris mėnesius“, – teigė jis.

M.Čerkauskas priminė, kad Vyriausybė dar liepą Seimui yra pateikusi siūlymą privalomus mokymus palikti tik Kelių eismo taisykles pažeidusiems vairuotojams, o kitiems automatiškai išduoti 10 metų galiojančius vairuotojų pažymėjimus. Šiam projektui pritarta po pateikimo, bet į Seimo posėdžių salę jis kol kas negrįžo.

“Reikia atšaukti šį reikalavimą, o ne atidėti problemą trims mėnesiams“, – teigė M.Čerkauskas.

Reikalavimas jauniems vairuotojams lankyti privalomus mokymus palies apie 40 tūkst. žmonių.

Tiems, kurių laikinieji pažymėjimai baigs galioti iki 2012 metų balandžio 1-osios, bus automatiškai išduoti ilgalaikiai dokumentai.

BNS, Regitra

Written by Editor

2011/12/15 23:21

12 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Sveiki tai jeigu as katik gavau vairuotojo pazymejima dviems, taip isein kad man reiks balandzio menesi vaziuoti i regitra pasikeisti teises ?

  gediminas

  2011/12/16 at 17:29

  • ne balandzio menesi o kai baigsis ju galiojimas tada jau pagal seimo priimtus istatymus priklausomai nuo to reikes i kursus eit ar ne

   As

   2012/01/10 at 16:39

 2. sweiki mano baigsis geguzes 5diena galioti teises. Pazeidimu neturiu uz ket taj dar man reiks moketi kazin kokia suma uz pravaziavimus. O tokios mokyklos dar net neatsidariusios.

  Giedrius

  2011/12/16 at 18:58

  • Priestarauju siam istatymui, nes jaigu as 2012m. gruodzio 15d. issilaikiau teises ir gavau jas laikinai 2metams, tai po 2metu man vel reiks kisti mokymams belekokia suma ir vel viska perlaikyt ,kad gauciau ilgalaiki vairuotojo pazymejima???? Cia manau kazkas nelogisko, ir is straipsnio neymanoma nieko suprasti,nes tas kas ji parase turetu ismokti viskas aiskiau ir detaliau parasyti!!!!!

   Egidijus

   2011/12/17 at 11:25

   • Viską čia ymanoma suprasti: jaigu laikinas (dviejų metų) vairuotojo pažymėjimas yra išduotas iki 2010-04-01, tada Jūsų laikinasis vairuotojo pažymėjimas bus įprasta tvarka (nereikės laikyti papildomu kursų) keičiamas į nuolatinį (10 metų galiojantį) vairuotojo pažymėjimą. Jaigu išdavimo data yra nuo 2010-04-01 privalėsite lankyti nustatytus kursus, nebent seimas per tris mėnesius nesugalvos dar tą datą nukelti.

    Aleksandras

    2011/12/19 at 16:49

 3. ziauru,teises bus auksines kiek i jes reike sukist pinigu.

  as

  2011/12/21 at 00:04

 4. Apsurdas. Gal kiti zmones neturi pinigu ju perlaikyti . Cia tik pasipelnymas is zmoniu… Manau reiktu tik tiems perlaikyti kurie nusizengia yra per tuos 2metus.

  Rasa

  2012/01/03 at 18:25

 5. Siaip reiktu daug kam tas teisias perlaikyt;D pencininkai vaziuoja ir daug avariju pridaro.. ir siaip yra visokiu vairuotoju.. nors stazai ir po 10, 20 metu :DDDD

  ;d

  2012/01/03 at 18:37

 6. Gerai, o tai nuo š.m. išduodami pažymėjimai bus laikini ?

  bete

  2012/01/05 at 17:35

 7. Kokia čia nesąmonė ! Kam man perlaikinėt tas teises, kišt tuos pinigus vėl, jeigu jau vieną kartą išlaikiau, tai gal ir užtenka ? Taip sunkiai tas teises išsilaikiau, mokiausi, vargau, sukišau belenkiek pinigų, dabar turiu mašiną, sėkmingai važinėju ir vargo nematau. Juk ir degalai brangūs, reikia ir mašiną išlaikyti, ir save išsilaikyti. O dar tie SEIMO GAIDŽIAI totaliai neturi ką veikti ir prigalvoja visokių nesąmonių, kaip pasipelnyti ir ištraukti iš žmonių daugiau pinigų ! Kam to reikia ??? Jeigu žmogus sėkmingai važinėjo tuos 2 metus, neturi nusižengimų, reiškiasi jam gerai sekasi, tai kam dar jį papildomai kankinti ir atimti pinigų ? Paskui vėl nebeturės žmonės pinigų, aš asmeniškai turėčiau parduoti mašiną tada, jeigu reiktų sukišti pinigus į dar kažkokius nereikalingus kursus, tada kam tos teisės man reikalingos, jeigu mašinos nebeturėsiu ir net neturėsiu iš ko ją nusipirkti išleidus SUKNISTIEMS kursams pinigus ??? GAL PERSIŠVIESKIT GALVAS TIE, KURIE SEIME SUGALVOJO TOKĮ ABSURDĄ, NIEKAM NEPATINKA TOKIE JŪSŲ IŠSIGALVOJIMAI JEIGU DAR NESUPRATOT !!!

  Ieva

  2012/01/10 at 18:02

 8. A gal pats seimas teiksis ir apmoket kursus leisdamas tokius super protingus istatymus eilini karta skubos tvarka jei per tuos dvejus nebuvo jokiu nusizengimu??????????????

  v

  2012/01/11 at 13:36

 9. dar nustemba kodel tiek savizudybiu, kitaip nepragyvensi

  Андрей

  2012/01/22 at 14:09


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: