Vairavimas Lietuvoje

Kelių eismo taisyklės, baudos ir kita informacija

Griežtėja reikalavimai vairavimo mokykloms

with 8 comments


Vairavimo mokyklos privalės atnaujinti automobilius

Vairavimo mokyklos privalės atnaujinti automobilius

Nuo šių metų pradžios įsigaliojo nauji reikalavimai vairavimo mokykloms. Aukštesni reikalavimai keliami mokymo kokybei, techninei mokymo bazei ir darbuotojų kvalifikacijai. Mokyklos privalo filmuoti praktinio vairavimo įskaitą,  turėti arba nuomotis aikštelę ne didesniu nei 20 km. atstumu nuo mokyklos, mokomieji automobiliai turi būti ne senesni kaip 15 metų. Vairavimo mokytojai ir instruktoriai privalės kas 5 metus laikyti egzaminą.

Tobulinti reikalavimus paskatino pastebimi dažni vairavimo mokyklų veiklos trūkumai, prastesni nei kitose Europos Sąjungos valstybėse vairavimo egzaminų laikymo rezultatai bei eismo įvykių statistika, rodanti, kad daugiausia eismo nelaimių sukelia pradedantieji vairuotojai.

Šiuo metu valstybinį vairavimo egzaminą Lietuvoje iš pirmo karto išlaiko kiek mažiau nei 40 proc. žmonių. ES vidurkis – 60 proc.

Viena iš naujovių – reikalavimas filmuoti ir įrašinėti vairavimo mokykloje laikomą praktinio vairavimo įgūdžių galutinę įskaitą bei įrašą saugoti vienerius metus. Mokyklos privalo turėti tam reikalingą įrangą. Susisiekimo ministerijos nuomone, šios įrangos pagalba būsimiems vairuotojams bus galima geriau paaiškinti daromas klaidas valdant transporto priemonę. Tokiu būdu taip pat siekiama užkirsti kelią vairavimo mokyklose nesąžiningu būdu įsigyti pirminio mokymo kurso baigimo liudijimą, nes visais atvejais mokykla privalės turėti galutinės įskaitos įrašą.

Daugiau reikalavimų keliama mokyklų techninei bazei. Vairavimo mokyklos privalo turėti nuosavą arba kitais teisėtais pagrindais naudojamą uždarą aikštelę su asfalto ar betono danga. Vairavimo mokyklos galės naudotis vairavimo mokymo aikštelėmis, kurių atstumas nuo mokymo įstaigos ne didesnis kaip 20 km. Reikalavimas dėl aikštelės nuotolio nebus taikomas, jeigu mokant vairuotoją bus daromas viso praktinio vairavimo mokymo kurso vaizdo ir garso įrašas arba vairavimo mokykla iki nustatytos datos įsigijo žemės sklypą, skirtą didelio ploto ir pralaidumo vairavimo mokymo aikštelei įrengti, ir užsakė vairavimo mokymo aikštelės techninį projektą.

Ribojant mokomųjų automobilių amžių, nuo šiol vairuotojų rengimui naudojamos B kategorijos mokomosios transporto priemonės turi būti ne senesnės kaip 15 metų.

Siekiama užtikrinti ir aukštesnę vairavimo mokyklų darbuotojų kvalifikaciją. Vairavimo mokytojai ir instruktoriai turės tobulinti kvalifikaciją, aukštosiose mokyklose baigdami periodinius kursus bei kartą per 5 metus laikyti egzaminą VĮ „Regitra“.

„Vairuotojų rengimo sistemos tobulinimas pagerins vairuotojų rengimo kokybę, sudarys galimybę būsimiems vairuotojams įgauti daugiau įgūdžių iki egzamino ir leis sumažinti pradedančiųjų vairuotojų padaromų eismo įvykių, nusižengimų ir žūčių skaičių keliuose“, – teigė ministras Eligijus Masiulis.

Written by Editor

2012/01/04 16:48

8 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. vel brangs mokymai 🙂 tik tas 20km nuo mokymo istaigos tai nesamone 🙂 kodel nepagrindzia to? na kodel taip daro? juk pirmais kartais sedant mokytis mane nuveza i aikstele ir ten tik pradedu as…. o poto kai igundi isleidzia i miesta…. tai koks skirtumas ar uz 20km ar uz 1km ar uz 50km? 😀

  Mindaugas

  2012/01/05 at 11:19

 2. Idomu kada istikrujiu tuos kameros jau bus irengtos mokykluose iskart po naujiu arba vasario pradziuoje je jau bus irengtos?

  Romka

  2012/01/05 at 14:20

 3. Na taip, mažas procentas išlaiko egzaminus iš pirmo karto ir tada reikia griežtinti mokyklas, įvesti papildomus reikalavimus ir pan. …, nesakau, kad tai blogai, bet nuo kiekvieno papildomo reikalavimo brangsta ir taip nepigūs vairavimo mokslai. Bet ar bent kas pasidomi egzaminuojančia Regitra, kokia ten tvarka :o? Teko girdėti iš laikiusiųjų egzaminus, kaip kai kurie egzaminuotojai pvz. ignoruoja moteriškos lyties busimas vairuotojas ir dauguma papuolusių laikyti egzaminus pas tokį egzaminuotoją- neišlaiko :s. Dar vienas niuansas, jog yra nusistate kiek % busimų vairuotojų turi neišlaikyti egzaminų, tai čia vadinasi vien mokyklų blogas paruošimas?… Aišku yra visokių ir mokyklų, bet egzaminų neišlaikymas juk labai naudingas Regitrai- kiekvienas papildomos egzaminas, papildomos pajamos ir nemažos :/ :o…

  Vigis

  2012/01/13 at 10:43

 4. Problema tikrai didelė. Baisūs pinigai reikalingi teises gauti. Anksčiau tėvai galėjo daugiau mokyti, o dabar, kol nesumokėsi mokyklai negali mokyti. Argi per 20 – 30 valandų galima išmokti gerai vairuoti. Manau regitros darbuotojai suinteresuoti, kad kuo daugiau neišlaikytų. Tada vis moki po 107 Lt ir jie turi darbo. Jeigu nori tai už tam tikrą sumelę jie patys gali pamokyti. Po tokio pasivažinėjimo daugiausia išlaikai. Todėl ir sunku išlaikyti iš pirmų 5 kartų. Draugų sūnus išlaikė tik iš penkto karto, nors važinėja tikrai labai gerai, geriau negu dauguma profesionalų. Svarbu kuo daugiau pinigų regitra surinks. Jeigu šeimoje daug vaikų ar esi našlaitis tai gyvensi be teisių. Baisu kas darosi. Dukra Alytuje irgi jau neišlaikė. Truputį pasimetė sankryžoje, kur kelio ženklai neatitinka pačio kelio ženklinimo. Kelio ženklas su dvejomis juostomis turi pirmenybę prieš faktiškai esančias tris juostas, tačiau kažin kurios dvi juostos iš trijų galioja. Kaip gali būti tokie neatitikimai. Egzaminuotojas paguodė, pareiškė užuojautą, kad tokia vieta pakliuvo, bet visvien neišlaikyta. Sako nieko, gerai važinėji, išlaikysi kitą kartą. Kažin kelintam jis taip sako šioje sankryžoje. Neblogai regitra dirba. Turiu ne vieną dukrą, tai kol visi išlaikys, (dabar bus dvigubai brangiau)liksiu be kelnių.

  Ubagėlis

  2012/01/18 at 12:15

 5. Siulyciau paciam ministrui nueiti ir pabandyti islaikyti egzamina regitroje,o veliau vis kazka naujo ir sunkesnio sugalvoti norintiems isigyti vairuotojo pazymejimus,nes kazkodel persasi nuomone,kad jis pats ten neislaikytu egzamino.Na bet zinoma ar jam tai rupi kai jis ta pazymejima turi jau turbut nuo rusu laiku,kai budavo egzamine 10 klausimu i kuriuos atsakes islaikai egzamina,ar nejuokinga. 🙂

  Marius

  2012/01/22 at 04:07

 6. Eilinis valstybes lupikavimas, niekaip nesuprantu kodel filmuot turi mokyklos o ne pati vsi.regitra. Ju pasiteisinimas kad jie negali filmuot praeiviu, o tai kokiu budu vairavimo mokyklos gali filmuot ka nori? kodel nufilmaves insturktorius perziurejas filmuota medziaga gali ateit kita diena ir sakyt kad pamate klaida ir tu turi perlaikyti mokyklina pravaziavima uz kuri vel gi reikes moket pinigus, o kaip mokiniui zinot ar filmuotoja medziagojaistikruju buvo padares kritine klaida, tigi jam tai nieks neduos paziuret filmuotos medziagos, tai kad ir vel pasaka be galo, turesi moket pinigus kol instruktorius nesusitaupys pinigu zmonai nupirkti naujus kailinius.O galu gale kai pasibaigs tavo kancios vairavimo mokykloje tada prasides apsurdo komedijos vsi.regitroi jie tigi irgi nori pinigeliu, pvz laikant C+Ekat egzamina kaip tu jiems gali iroditi jog neuzvaziavai priekabos ratu ant istisines linijos, jie sakys kad uzvaziavai ir jokiu gincu negali buti. Vienu sakiniu sakant, rupuzes deda kameras ne ten kur reikia det.

  Artur

  2012/02/05 at 13:13

 7. visiskai teisingai:Regitroje nefilmuoja,tad instruktoriai ziuri i pati zmogu,patinka jam ar ne… jei ne,tai ir neislaikiai ir nieko neirodysi…klausimas:jei mokykloje filmuoja egza,o Regitroje ne,tai kam reikalinga Regitra?juk yra vairavimo egzo irasas….?… issipisineja ir Regitra ir valdzia,viska ant paprastu zmogeliu suvercia… o pazistamo “B“instruktoriaus Siauliuose alga su “chalturkem“ nuo 4000lt i men i rankas… uz valanda “chalturkes“ 100lt is kuriu 20lt eina mokyklos valdziai,o 80lt instruktoriui…. sitie pinigeliai yra “juodi“ ,t.y. mokiesciu niekas is ju nemoka….. kuo labiau grieztinami reikalavimai,tuo didesnis pelnas,tuo daugiau slepiamu mokiesciu ir maziau islaikiusiu vairavimo egzamina…. nonsensas…

  Karabasas

  2012/02/08 at 22:05

 8. jau ir tai uztenka to sreso jaudulio kam cia dar tos kameros reikalingos o kainos tai nezmoniskos. is to ir gyvena regitra apgailetina

  algis

  2012/02/11 at 22:04


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: