Vairavimas Lietuvoje

Kelių eismo taisyklės, baudos ir kita informacija

Rusiškus vairuotojo pažymėjimus privaloma pasikeisti iki 2013 m. gruodžio 31 dienos

with one comment


Senosios teises

Seną lietuvišką pažymėjimą reikia pasikeisti iki 2013 m. galo

Senuosius “tarybinius“ vairuotojo pažymėjimus, kurie yra knygelės formos, vairuotojai privalo pasikeisti iki 2013 m. gruodžio 31 dienos. Tuo tarpu seno pavyzdžio lietuviški (popieriniai laminuoti) vairuotojų pažymėjimai, kuriuose nėra galiojimo termino, turės būti pakeisti per 5 metus.
Šiuo metu vairuotojo pažymėjimai yra išduodami 10-čiai metų. Naujas pažymėjimas kainuoja 49 litus.

2012 m. sausio 25 d. Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos pateiktam nutarimo projektui „Dėl vairuotojo pažymėjimų galiojimo“, pagal jį gyventojai turės pasikeisti po 1990 m. kovo 11 d. išduotus „tarybinio“ pavyzdžio (t. y. rusiškus) vairuotojo pažymėjimus.

Šių dokumentų išskirtinis bruožas – rusų kalba parašytas dokumento pavadinimas („Водительское удостоверение“).

Rusiškus vairuotojo pažymėjimus į Europos Sąjungos pavyzdžio pažymėjimus reikės pasikeisti iki 2013 m. gruodžio 31 d.

Gyventojai taip pat turės pasikeisti ir senojo pavyzdžio (popierinius laminuotus) lietuviškus vairuotojo pažymėjimus, jei juose nenurodyta galiojimo pabaigos data. Pastaruosius pažymėjimus reikės pasikeisti per penkerius metus nuo Vyriausybės nutarimo įsigaliojimo.

Vairuotojo pažymėjimus išduodanti valstybės įmonė „Regitra“ primena, kad pažymėjimai keičiami Lietuvos Respublikoje gyvenantiems, deklaravusiems savo gyvenamąją vietą arba įtrauktiems į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų sąrašus, asmenims.

Užsisakyti naują vairuotojo pažymėjimą galima bet kuriame juos išduodančiame „Regitros“ padalinyje nepriklausomai nuo asmens gyvenamosios vietos Lietuvoje.

Nuolat užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai dėl vairuotojo pažymėjimo keitimo turės kreiptis į  toje valstybėje vairuotojo pažymėjimus išduodančią instituciją.

Užsisakydamas naują pažymėjimą „Regitroje“ gyventojas turės pateikti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą, turimą vairuotojo pažymėjimą (jei neprarastas) ir policijos išduotą vairuotojo kortelę (jei neprarasta). Skaitmeninis asmens atvaizdas paruošiamas „Regitroje“, todėl pateikti fotonuotrauką nebūtina.

Užsakymo metu gyventojas turės nurodyti, ar pageidauja, kad pažymėjimas būtų pristatytas į namus ar kitu adresu Lietuvoje. Pažymėjimą taip pat galima atsiimti atvykus į „Regitrą“. Naujas vairuotojo pažymėjimas pagaminamas vidutiniškai per 3 darbo dienas.

Keičiamas senasis vairuotojo pažymėjimas paimamas tik gyventojui įteikiant naująjį vairuotojo pažymėjimą.

Pakeitus senuosius vairuotojo pažymėjimus, Kelių transporto priemonių vairuotojų registre būtų saugoma informacija apie visus vairavimo teisę turinčius Lietuvos gyventojus. Įmonė rekomenduoja svetainėje http://www.regitra.lt (meniu skyrius „Vairuotojo pažymėjimų paieška“) pasitikrinti, ar registre saugomi turimo vairuotojo pažymėjimo duomenys. Jei registre duomenų nėra, būtina kreiptis į vairuotojo pažymėjimus išduodantį „Regitros“ padalinį dėl registro duomenų patikslinimo.

VĮ “Regitra“ informacija

Written by Editor

2012/01/26 19:08

Vienas atsakymas

Subscribe to comments with RSS.

  1. Tiesą pasakius nesuprantu, kaip dar ir vėl prašnekta apie seno pavyzdžio vairuotojų pažymėjimų galiojimo pabaigą ir būtinybę pasikeisti naujais- juk tai jau buvo nustatytas terminas iki kada reikėjo juos pasikeisti jau prieš kokius 5 metus 😮 . Buvo du terminai- seniesiems tarybiniams dar knygelės tipo (juos buvo reikalauta pirmiausia pasikeisti) ir jau Lietuviškiems laminuotiems be galiojimo termino ir su juo :o. Buvo sakyta, jog nepasikeitus nebegalios, o dabar vėl viskas iš naujo 😮 Tai taip išeina jei nepasikeičia visi, tai taip terminai ir tesemi :/. Turėjau ir aš be galiojimo termino ir tikrai mielai dar bučiau nekeitęs jai dar tiek būtų sakia jog galios :/

    Vigis

    2012/01/30 at 14:02


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: