Vairavimas Lietuvoje

Kelių eismo taisyklės, baudos ir kita informacija

Norint gauti vairuotojo pažymėjimą, Lietuvoje privaloma pagyventi bent 185 dienas per metus

leave a comment »


Vairuotojo pazymejimo gavimas

Vairuotojo pažymėjimas - tik nuolatos gyvenantiems Lietuvoje

Iš Švedijos grįžęs lietuvis pametė vairuotojo pažymėjimą. Norėdamas gauti naują, Lietuvoje jis turėtų pagyventi bent 185 dienas per kalendorinius metus.

„Nors jau trejus metus su šeima gyvenu Švedijoje, esu Lietuvos pilietis. Neatsisakiau ir neketinu atsisakyti savo šalies pilietybės. Tuomet kodėl negaliu savo gimtinėje gauti vairuotojo pažymėjimo?“ – “Lietuvos rytas“ cituoja 31 metų Mindaugą Vasiliauską.

Vyras, Švedijoje vadovaujantis nedidelei statybos bendrovei, su šeima dažnai automobiliu atvyksta pas Lietuvoje likusius artimuosius. Jis neakivaizdžiai studijuoja tarptautinį verslą Šiaulių pedagoginiame universitete.

Paskutinį kartą Lietuvoje besilankydamas, M. Vasiliauskas pametė vairuotojo pažymėjimą todėl pasitikrino sveikatą ir nuėjo į „Regitros“ Panevėžio skyrių. Čia jam buvo paaiškinta, kad, norint gauti vairuotojo pažymėjimą, būtina Lietuvoje pragyventi bent 185 dienas.

M. Vasiliauskas paklausė, kokia galėtų būti kitokia išeitis. Jam buvo paaiškinta: „Registruokitės Darbo biržoje ir atneškite iš jos pažymėjimą, kad esate bedarbis. Arba pateikite sutartį su būsimu darbdaviu.“

Laimutė Užupė, Valstybinės įmonės „Regitra“ atstovė, “Lietuvos rytui“ sakė:

„Mūsų įmonė vairuotojo pažymėjimus išduoda vadovaudamasi Europos Parlamento ir Tarybos direktyva.

Šioje direktyvoje nustatyta, kad išduoti naują vairuotojo pažymėjimą vietoj to, kuris buvo pamestas ar pavogtas, gali tik tos valstybės, kurioje yra įprastinė savininko gyvenamoji vieta, kompetentingos institucijos.

Direktyvoje yra nustatyta, kad „įprastinė gyvenamoji vieta“ yra vieta, kur asmuo paprastai gyvena bent 185 dienas kiekvienais kalendoriniais metais.

Šiuo reikalavimu siekiama užkirsti kelią vadinamajam vairuotojo pažymėjimų turizmui, kai į šalį atvykęs asmuo deklaruoja gyvenamąją vietą tik dėl to, kad čia gautų vairuotojo pažymėjimą. Nors jis ateities su gyvenimu ir darbu šioje šalyje nesieja.

Dėl „185 dienų reikalavimo“ ne tik Lietuvos, bet ir kitų ES valstybių gyventojai neretai patenka į labai keblią situaciją.

Apie tai nuolat diskutuojama Europos Komisijos vairavimo teisių komitete, kurio nariai yra ir valstybės įmonės „Regitra“ atstovai.

Siekiant padėti mūsų piliečiams, tuo atveju, jei iš emigracijos grįžęs asmuo sieja savo ateitį su Lietuva, įmonė išduoda vairuotojo pažymėjimą nelaukdama nustatyto termino.

Saitų su valstybe įrodymas gali būti įvairūs dokumentai. Tarp jų – patvirtinimai, kad žmogus studijuos, dirbs ar bus registruotas Darbo biržoje.“

Nuolat Lietuvos Respublikoje gyvenančiu asmeniu laikomas asmuo, kuris paprastai gyvena Lietuvos Respublikoje bent 185 dienas kiekvienais kalendoriniais metais. Nuolat Lietuvos Respublikoje gyvenančiu asmeniu taip pat laikomas studentas (užsienio valstybės pilietis ar asmuo be pilietybės), kuris studijuoja Lietuvos Respublikoje mažiausiai 6 mėnesius. Tokį nuolatinio Europos Sąjungos valstybės narės ar Europos ekonominės erdvės valstybės gyventojo statusą nustato Europos sąjungos 1991 m. liepos 29 d. direktyva 91/439/EEB dėl vairuotojo pažymėjimų ir 2006 m. gruodžio 20 d. direktyva 2006/126/EB dėl vairuotojo pažymėjimų (nauja redakcija).

Written by Editor

2011/09/13 07:48

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: