Vairavimas Lietuvoje

Kelių eismo taisyklės, baudos ir kita informacija

Kol kas neaišku, ar turintieji laikinus vairuotojo pažymėjimus kitąmet galės sėstis prie vairo (Papildyta)

with 25 comments


papildomi vairavimo kursai

Jei Seimas nepaskubės, visi laikinus pažymėjimus turintys vairuotojai juos pasikeiti galės tik po kursų

Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo nuostatos dėl laikinų vairuotojo pažymėjimų dar nepakeistos. Įstatymo pakeitimus buvo numatyta Seime svarstyti pavasarį, tačiau iki šiol neaiškumų turi ir susisiekimo ministerija, ir policijos pareigūnai, ir vairuotojai. Įstatymo projekte numatyta, kad laikinus pažymėjimus į nuolatinius galės keisti tie vairuotojai, kurie padarė ne daugiau kaip du KET pažeidimus ir nesukėlė eismo įvykio.

Papildyta 2011-12-05: VĮ “Regitra“ praneša, kad papildomų kursų organizavimo tvarką nustatys Susisiekimo ministerija, o kainą – šias paslaugas teikiančios vairavimo mokymo įstaigos. Ši naujovė kitais metais paliestų daugiau kaip 40 tūkst. žmonių.

Atsižvelgiant į minėtas aplinkybes, prašymai dvejus metus galiojantį vairuotojo pažymėjimą pasikeisti į galiojantį 10 metų valstybės įmonėje „Regitra“ priimami likus ne daugiau kaip 10 kalendorinių dienų iki pradedančiojo vairuotojo pažymėjimo galiojimo pabaigos.

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis ragina Seimą priimti vairuotojų rengimą reglamentuojančias įstatymų pataisas, nes kitu atveju nuo sausio visiems dvejų metų stažą turintiems vairuotojams tektų lankyti papildomus kursus.

“Aš tik apgailestauju, kad Seimas iš tikrųjų neranda laiko apsvarstyti dar pavasarį pateiktą įstatymo projektą, kuriuo mes siūlėme atsisakyti privalomo papildomo mokymo nuo 2012 metų sausio 1 dienos visiems vairuotojams, kuriems sukako dveji metai stažo. Šiandien yra tokia situacija, kad jeigu įstatymas nebus pakeistas, tai nuo naujųjų metų visi vairuotojai, kurie drausmingai elgėsi, nedrausmingai elgėsi, bus siunčiami į privalomus papildomus mokymus ir už tai turės dar mokėti nemažus pinigus“, – trečiadienį žurnalistams sakė ministras.

Seimui pateiktose pataisose siūloma praėjus dviem metams nuo vairuotojo pažymėjimo gavimo į papildomus mokymus kaip ir dabar siųsti tik nedrausmingus vairuotojus, o neprasižengusiems išduoti ilgalaikį vairavimo pažymėjimą nelankius kursų.

Šiuo metu Susisiekimo ministerijos parengtą ir Vyriausybės patvirtintą projektą su pasiūlymais svarsto parlamentas.

“Vairuotojas jau pirminiame vairavimo mokyme prieš išvažiuodamas į gatvę turi turėti užtikrintas žinias, gatvė nėra eksperimentams skirta vieta, kad tuos dvejus metus jis eksperimentuotų gatvėje“, – teigė E.Masiulis.

Susisiekimo ministerijos duomenimis, ateinantį sausį baigia galioti apie 4 tūkst. pradedančių vairuotojų pažymėjimų. Per visus 2012 metus dviejų metų stažą įgis 43,7 tūkst. vairuotojų, kuriems nepakeitus esamos tvarkos tektų prieš gaunant ilgalaikį pažymėjimą tektų išklausyti papildomus kursus.

Written by Editor

2011/11/30 19:51

25 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Viskas čia dėl pinigų…

  Vaida

  2011/12/01 at 10:51

 2. blm… leist jiem visiem pamegint koki pusmety pagyvent is minimumo kazi kaip tada zetu i tokius plesimus…

  alvydas

  2011/12/01 at 15:53

 3. Nesamones sugalvojot su tais papildomais mokymais

  gied

  2011/12/01 at 18:49

 4. totali nesamone….

  Alio

  2011/12/01 at 20:18

  • Sveiki, atsizvelgiant i esamus ketinimus keisti KET vairuotoju staza, t.y. neturinties 2 metu vairavimo igudziu, dar lankyti papildomus kursus, ir uz tai moketi papildomus pinigus vien tam, kad kazkas liko nuskriaustas, aisku, valstybei butu i nauda, juk neskaitan to, ji surinktu paildomu pajamu milijoninem skoloms grazinti, Kur nedekvatus asmenys iskraibste milijonus, o vargsai piliesiai tegul moka is paskutiniu uzdirbtu 667 lt. atskaicius mokescius. Ar tai normalu? Aisku valstybe skendi skolose ES, tad ir surinti budzeta kazkaip reikia iki tam tikro termino ji turi grazinti issikolinima ES.
   Sitas poelgis butu tarsi apiplesimas viduri baltos dienos… Zmones vos sukrapsto pinigus, kad igyvendinti kazkokia svajone, bent tureti teises, palengvinti savo kazdienybes nasta. Galu galiausiai susisiekti su toli esanciais namiskiais ir t.t. Ne gana to teises laikyti siais laikais didele prabanga, kainuoja tukstanciai, kol jas per varga igauna sunkiai besiverciantys asmenys, ir dar norima pasitycioti… Tegul valstybe pirma sutvarko zmogaus pragyvenimo lygi, ir tik tada svarsto apie pataisas, o ne numauti paskutines kelnes….
   Siuo atzvilgiu esu piktas pries tokiu ketinimus, niekada nepritarsiu tokiems issidirbinejimas… Pirmiau tegul valstybe atkelia is skurdo ribos, paskui tegul svaigtas… Greit bus ir taip, kad paduos kiekvienam virve, ir sakys, nenori gyvent – pasikark…. Viskas brangsta, mokescius kelia, kainos auga akimirsniu, nusipirkti nieko nebegalima minimaliai, jau ir taip esam zeniau skurdo ribos, tai kas bus toliau…. Mieli pilieciai atsibuskime, nepasiduokime mindziojami, kad kazkas gyventu geriau nei mes…. Cia yra tikra nesamone, kokia dar galima sugalvos, Tegul grieztina baudas uz girtuma, sukeltas tragiskas avarijas, kelius tegul sutvarko pagal ES normatyvus ir t.t. Tegul kiekvienas vairuotojas pats buna astakingas, ne tik uz save bet ir kitus… Galu galiausiai, tegul kelia amsiaus cenza, o ne nuo 17 pradeti leisti laikyti, tegul buna nuo kokiu 25 m., tai ir poziuris bus kitoks… Ir tvarka bus… Ir nereiks cia kazkam dar lupikaut is svetimu kiseniu… Jua ir taip ankainius kursu pakele, o dar papildomi regitros mokesciai ir t,t. Negalima sitaip piknaudziauti ir zaisti zminiu likimais…

   Alfa

   2011/12/02 at 19:42

 5. Tikra nesamone,zmogus vazineji tvarkingai be nusizengimu ir praejus dviem metam net negauni normaliu teisiu,mat reikia kursu kazkokiu nesamoningu,nebezinot is ko pasipelnyti tikrai :/

  Ieva

  2011/12/04 at 13:33

 6. nu viršune,tokius pinigus moki už teises kad isilaikytum,ir dar kažkokiu nesamoniu prigalvoja,taj nafik tos regitros tie egzaminai ir t.t. Neturit ka weikt

  ori

  2011/12/05 at 11:55

 7. juokinga man daros nuo tu istatymu, pries ka cia jie nori pasirodyt, dar padarykit kad kai gavus laikina vairuotojo pazymeji, uz vairo sest VAPSE negalima butu, kol nepraeis 2 metai,

  Tesioginis

  2011/12/05 at 15:11

 8. tegu sau užsideda papildomus tuos kursus kažin ar labai smagu būtų vaikščioti jai turi teises ir neturi pražangų, kas pažeidė taisyklęs tegul ir vaikštio nieko prieš nesakau , o dabar pričiom čia kiti? Pffffff

  Pasipyktinęs vairuotojas

  2011/12/05 at 17:44

 9. Kursus baigiau 2009,tris metus po taumos gydžiausi,tai dabar sumokėjęs tiek piningų ,galiu kursų baigimo pažymėjimą,pakabinti tualete ant vinies?T.y.Jis nebegalioja?Tada išeitų kad esu apvogtas.
  Nesuprantu logikos-eksternu laikyti(nebaigus kursų) galima,o baigus kursus po metų išmesti pažymėjimą(su dideliais piningais)ir laikyti eksternu.
  Tas kursų baigimo pažymėjimas,greitai gendantis maisto produktas,ar Lietuviai laikomi tokiais psichiškai atsilikusiais,kad atmintis veikia tik metus,ar paprastas apvaginėjimas?
  Atleiskite už tokį toną,bet čia kvepia apsurdu pilnu valdžios debilizmu,patyčiomis iš žmogaus ir žmogaus apiplėšimu.Dagyvenome…Įstatymais apvaginėjami žmonės.

  Durniu laivas

  2011/12/07 at 00:19

  • sveiki,o kokia gi kaina tu kursu ar zino kas?

   jurga

   2011/12/10 at 14:46

 10. Paprastas dalykas-vedama prie to kad visi pirktų vairuotojo pažymėjimus,(KAIP DARO PONŲ IR AGURKŲ ATŽALOS,DĖL KURIŲ TOKS AVARINGUMAS)nes greitai kainuos tiek pat kaip ir oficialiai laikant(dabar 1,5-2 k).
  Dabar protingi žmonės važiuoja į rusiją ,tenai už 1000EU pasidaro visas raides ir deda skersą ant mūsų valdžios plėšikų.
  Galimas ir antras variantas-važiuoti į Angliją tenai pasidaryti kokybišką“lėvą“pažymėjimą,o grįžus čia pasikeisti į legalų Lietuvišką.
  Mūsų valdžia,nanau per savo idiotišką godumą ir bukumą,liks greitai be kelnių.Amerikoje 80 metų senutės vairuoja ir laiko vairuotojo pažymėjimus(IR SĖKMINGAI IŠLAIKO,NES NEREIKIA DUOTI“UŽ PRAVAŽIAVIMĄ“PAPILDOMAI).

  Visiems

  2011/12/07 at 00:44

 11. nu nesamone totali, tai gal renkit visiem pakartotinus kursus kas kelis metus?:D jeigu jau jaunuoliai issilaiko teises tai jie jau zino tas taisykles, aisku igudziu kelyja jiems truksta bet niekas negime mokedamas. o jeigu zmogus nemoka vairuoti tai jis ir negauna vairuotojo pazymejimo, kas cia dar gali buti per papildomi kursai? patys seimo nariai lai persilaiko teises, duodu 100 proc kad tik keli is ju islaikytu is pirmo karto teorija ir praktika, visi kiti prisidirbtu net kritiniu klaidu, i garaza kazin ar istumtu automobili…

  Studentas

  2011/12/07 at 21:36

 12. Gausime eiti į papildomus kursus vėnt dėl to , jog kažkas praplautu pinigų. O drausimingiems vairuotojams nereiks eit tipo ,o nedrausmingas skaitysis padaręs , bent vieną nuobauda , tai kur teisybę? o gal tas nedrausmingas davė 10 kartų kyšį. 🙂 ir aišku tokie kursai dar kainuos kokius 400lt.

  sdaadsfasdfadfsdfas

  2011/12/08 at 15:10

 13. sugalvojo kaip dar pasidaryti pinigu!!!Tegul eina i kursus papyldomus tie kurie bausti ne viena karta ar uz girtuma.Prie ko cia drausmingi vairuotojai!!!

  asss

  2011/12/08 at 17:10

 14. cia tai ziauriai sugalvojot man va kaip tik baiges sausio 19d. tesisiu galiojimas ir neturiu nuobaudu, bet vistiek reiks klausyt kursus kazkokius tai nafik tada be teisiu geriau vazinet ir bauda susimoket nei duot kazkam uzdirbt dar sykį, cia tai tokia pieva sugalvojo kad net turbut patys nesupranta ka 😀

  as

  2011/12/08 at 21:07

 15. nesuprantau jau mokejau 21% nuo kursu ir papildomu pamoku , plius teorija 35lt, plius dukartai uz vairavimo praktika, plius 49lt uz pazymejima, po dvieju metu vel mokesiu 49lt.plius dar draudimas kainuoja iki2 m. 1000lt . KAS CIA PER NESAMONE mazai pinigu gauna ar ka is nauju vairuotoju??/…..teises turiu islaikius pagal ket taisyktes, o ne kazkaip kitaip tai kokio velnio po 2metu man reikia vel mokytis is naujo??? kodel pav. savo ziniu neatnaujina teises gave pries 10-15-20 ar daugiau metu???? va jie tai ir prasizenge, ir ket pasikeite. beto 2metus mes turime laikinas teises, o blogiausiu atveju ju galime netekti del ket pazeidimu, ar avarijos???? kas per pieva lietuvoje???

  mija

  2011/12/09 at 14:44

 16. Kaip supratau, tai kursu kaina nustatys vairavimo mokyklos. O kaip gi su įstatyme numatytais vairavimo mokymo centrais ? Jie kuriami jau nebebus ? Vel eisime į vairavimo mokyklas ? Iki sausio 1 d. liko vos daugiau nei 2 savaitės, o aiškumų jokių – nei kiek tai kainuos, nei kokio turinio šie mokymai bus, nei kur tie mokymai organizuojami. Kai pagalvoji, kad tiek laiko Susisiekimo Ministerija kurpia tą įstatymą ir nieko nesukurpė, tai net juokas ima. Ištisa armija valdinimkų ministerijoje dirba, kažką su kažkuo derina,o į Seimą įstatymas papuola pusžali, kurio seimūnai neturi laiko nei perskaityti nei patvirtinti. Liks šitas projektas ko gero trečiosios kadencijos seimui. Va taip ir gaunasi, kad Ministerijos sau, seimas sau, o paprasti žmonės, kurie priklauso nuo jų priimamų įstatymų, lieka paskutinėje eilėje.

  Arte

  2011/12/13 at 12:55

 17. as manau kad kursai ne kainuos jau tiek daug. turinteji 2 metu staza ta pazymejima, pinigu ir tas pazymejimas jusu niekur nedings gi issiskaitykit geriau, kai noresit pasikeist i 10 metu vairuotoja pazymejima, sumuokesit iki 50 lt uz tuos kursus ir vsio. bet vistiek cia nesamone daro

  Tesioginis

  2011/12/13 at 13:02

 18. na manau sitoj bananu valstybej viskas imanoma-dabar kai baigsis dvieju metu pazymejimas sius i kursus,kai baigsis po 10 metu vel kokios nesamones bus sugalvotos-tarkim per nauja eiti i mokykla ir vel viska perlaikyti regitroje-VA KIEK BUS GALIMA NUMELZTI PINIGU! bet seip jei zmogus vazinejo ir nepadare nei vienos prazangos tai kodel ji reikia bausti kazkokiais kursais! reiketu visiems surengti kazkokia protesto akcija kad tie svajotojai gryztu i realu gyvenima!

  daiva

  2011/12/13 at 21:53

 19. Aš sutinku tik su tuo, kad į papildomus mokymus eitu tie žmonės, kurie per dvejus metus padarė nusižengimu. Kodėl tvarkingi vairuotojai, kurie nepadarė nusižengimų turi dar mokėti pinigus? Juk tai apsurdas.

  Giedrė

  2011/12/15 at 18:50

 20. sveiki norejau paklausti esu nesenai issilaikes teises jau kaip metai ir esu nuo kelio nuejes policija buvau issikvietes ,ir vazevau dar kita diena be dirzo,kaip ar man reikes perlaikyt ar ne aciu jums labai

  zaika

  2011/12/27 at 15:08

 21. davai davai,dar padarykit kad tie kurie isilaike pries 10-20 metu teises perlaikytu teorija arba praktiny vairavima HAHA butu smagu! geriausia be teisiu sedet 🙂 ir problemu nera.

  Benzas_brangs

  2011/12/28 at 18:00

 22. sveiki, kiek zinau vokietijoje taip yra ,kad tik pasizenge vaiuotojai turi eiti i papildomus kursus,bet tai logiska kodel pazangus vairuotojai turi vel eiti i kursus.,as taip pat manau jeigu reikes visiems be isimties eiti i kursu tai bus tikrai pinigu plovimas eilinis ,valstybinis reketas vydui baltos dienos

  gutjera

  2012/02/23 at 14:34

 23. Kiek žinau, tai tik nusižengusiems teks eiti į papildomus kursus, o beje jiems nelankius tų kursų, gali tekti pasidėti vairavimo teises.

  Klaudijus

  2017/08/01 at 16:20


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: