Vairavimas Lietuvoje

Kelių eismo taisyklės, baudos ir kita informacija

Taupantys laiką vairavimo teorijos egzaminui ruošiasi savarankiškai

with 33 comments


Būsimi vairuotojai, besiruošiantys vairavimo egzaminams VĮ „Regitra“ laikyti eksternu, vairavimo mokykloje privalo baigti tik praktinę – minimalią 4-ių arba 30-ies akademinių valandų vairavimo dalį. Teoriniai daliai, kuri vairavimo mokyklose trunka 40 akademinių valandų, mokiniai gali ruoštis ir savarankiškai. Mokymasį eksternu daugelis pasirenka laiko taupymo sumetimais arba dėl nepatogaus paskaitų laiko.

Reikalingi dokumentai

Pagrindinis reikalavimas, norintiems laikyti „Regitroje“ vairavimo teorijos egzaminą, kuriam buvo pasiruošta savarankiškai – turėti ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą. Iš anksto užsiregistravus ir atvykus į “Regitros“ egzaminų centrą laikyti teorijos egzamino, su savimi reikia turėti: asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, galiojančią sveikatos patikrinimo medicininę pažymą, pirmosios medicininės pagalbos kursų baigimo pažymėjimą, o taip pat vidurinės mokyklos baigimo pažymėjimą arba diplomą, jei esate jį įgiję.

Medicininę pažymą ir sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą būsimi vairuotojai gali gauti vairavimo mokykloje, iš anksto susižinoję, kada organizuojami sveikatos patikrinimas ir pirmosios pagalbos kursų paskaita.

Mokinantis vairavimo teorijos savarankiškai, papildomo teorijos egzamino vairavimo mokykloje baigti nereikia. Praktiniam vairavimui pasirinktoje vairavimo mokykloje galima registruotis tik išlaikius teorijos egzaminą VĮ „Regitra“.

Kursų kaina mokinantis vairavimo teorijos savarankiškai

Kursų kaina, mokinantis vairavimo mokykloje su grupe ir mokinantis savarankiškai skiriasi nežymiai – 150 Lt-250 Lt mažiau mokės tie, kurie vairavimo teoriją mokysis eksternu.

Būsimieji vairuotojai galimybę mokintis savarankiškai vertina teigiamai

Tokia mokymosi forma ypač reikalinga tiems, kurie neturi galimybės lankyti paskaitų nustatytomis dienomis ir laiku – auginantiems mažamečius vaikus, dirbantiems pagal slenkantį grafiką bei laikinai išvykstantiems iš Lietuvos. Paklausti, kurio būdu ruošiasi vairavimo teorijos egzaminui, būsimieji vairuotojai nurodė, jog dažniausiai naudojasi specializuotų mokomųjų interneto portalų paslaugomis ir KET taisykles mokosi bei KET bilietus sprendžia internete.

Pasiruošti teorijos egzaminui galima virtualioje erdvėje

Vienas iš populiariausių tokio tipo portalų KETbilietai.lt suteikia galimybę pasirinkus konkrečią temą  mokytis KET bilietus, išspręsti išmoktos temos testą bei, išsprendus testus iš visų temų, spręsti pagrindinį testą iš maždaug tūkstančio klausimų duomenų bazės.

Galimybė virtualiai mokytis vairavimo teorijos yra mokama: vienos dienos prisijungimas prie KET testų,  mokant trumpąja SMS žinute, kainuos vieną litą.

Įsigaliojus KET pakeitimams KETbilietai.lt sistemoje bilietai atnaujinami per 24 val., puslapio administatoriai lankytojams, parašiusiems komentarą, pateikia atsakymus apie konkrečią situaciją arba KET punktą.

Nuorodos:

Kada galima laikyti teorijos egzaminą VĮ „Regitra“ savarankiškai

Kaip pasiruošti egzaminui VĮ „Regitra“ savarankiškai

Pilnas savarankiško pirminio mokymo aprašas

KETbilietai.lt

Advertisement

Written by Editor

2010/09/21 09:49

33 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Portale KETbilietai.lt įsigijus kreditų dažniausiai neatsidaro rezultatų langas išsprendus testus, todėl jokios naudos iš sprendimo nėra, nes nėra galimybės peržiūrėti klaidas. Vėl grįžtama į pagrindinį puslapį ir vėl reikia jungtis iš naujo. Kažkoks absurdas. Nieko nepadeda nei pagalbos prašymai administratoriui.

  Danutė

  2010/09/21 at 13:26

  • Sveiki, Danute, taip gali atsitikti dėl netinkamų, išsiderinusių Jūsų kompiuterio naršyklės nustatymų arba virusų. Pabandykite spręsti kitame kompiuteryje.
   Taip pat sistema neveiks tinkamai, jeigu Jūsų naršyklėje nebus įjungti “Cookies“ (sausainiukai). Kaip juos įjungti galite rasti čia: http://www.vmsfondas.lt/cookies/index.htm

   ketbilietai

   2010/09/22 at 18:57

 2. Sveiki,mano laikino pazymejimo galiojimas pasibaige,sustabdzius policijai bus man skirta kokia nors bauda?

  Justas

  2010/09/22 at 12:17

 3. Sveiki. Jei teorijos egzaminui ruošiuosi savarankiškai, ar privaloma išlaikyti teorijos egzaminą Regitroje iš pirmo karto? Ar yra ribojamas laikymų skaičius, mokantis savarankiškai?

  Katerina

  2010/09/23 at 14:08

  • Egzaminų laikymo skaičius Regitroje yra neribojamas, tik tą pačią dieną neleidžia perlaikyti, reikia registruotis iš naujo.

   ketbilietai

   2010/09/23 at 14:29

 4. kiek vyksta mokykliniai kursai

  daiva

  2010/10/03 at 16:41

  • Vidutinė B kategorijos kursų trukmė – apie 1,5 – 2 mėn. Tai priklauso nuo besimokančių vairuotojų, mokyklos ir instruktorių užimtumo.

   ketbilietai

   2010/10/04 at 03:31

 5. kiek % reikia surinki regitroje, kad teorinis egzaminas butu islaikytas?

  Evelina

  2010/10/10 at 00:37

  • Laikydami teorijos egzaminą Regitroje galite suklysti ne daugiau 6 kartų, t.y. atsakyti 80% klausimų teisingai.

   ketbilietai

   2010/10/10 at 01:31

 6. Sveiki,ar išlaikius mokyklinį teorijos egzaminą,bet dar neišlaikius mokyklinio praktinio galimą teoriją laikyti valstybiniu.

  daiva

  2010/10/20 at 21:05

  • Reikia išlaikyti mokyklinius teorinio bei praktinio vairavimo egzaminus, gauti vairavimo mokyklos kursų baigimo pažymėjimą ir tik tuomet leidžiama laikyti egzaminus V.Į. “Regitra“.

   KETbilietai.lt

   2011/08/05 at 16:46

 7. sveiki as mokyklinias teises issilaikes 2004 metais ar man jos yra dar galiojancios, kadangi as ju iskarto nepasiemiau o dabar mokykla yra bankrotavusi kaip man suzinoti ar jos dar yra?

  Rytis

  2010/11/02 at 20:30

  • Jei vairavimo mokykla tvarkingai vedė dokumentaciją – jūsų baigimo pažymėjimas turėtų būti išlikęs bankrutavusios mokyklos archyve. Bandykite ieškoti mokyklos vadovo.
   Jei pavyktų atrasti pažymėjimą – su juo galėtumėte laikyti egzaminus Regitroje iki 2011 m. rugsėjo 1 d.

   ketbilietai

   2010/11/05 at 02:15

 8. sweiki,man istruktorius aiskino kad islaikius eksternu teorija ,turiu uzsirasyti i vairavimo mokykla ir pravazineti visas 30 akademiniu valandu, kad galeciau laikyi praktini vairavima,apie galima minimalu 4h pravazinejima nieko nesake,sake geriausiu atveju tik 6h atimti is 30,bei externu laikyti teorija taipat sake vienai nera sansu..paminejau sia infotmacija skaityta cia ,sake kad ji klaidinga,sake kad ji klaidinga,nesuprantu tada,ar galit normaliai paaiskinti?

  Migle

  2010/11/11 at 13:05

  • Straipsnio informacija nėra klaidinga. Po straipsniu yra nuoroda į ištrauką iš “savarankiško pirminio mokymosi reikalavimų“.
   Trumpai:
   “22. Savarankiškai mokytis teorijos leidžiama:
   22.3. asmenims, turintiems ne žemesnį kaip aukštąjį koleginį (aukštąjį neuniversitetinį, aukštesnįjį ar specialųjį vidurinį, įgytą iki 1995 metų) išsilavinimą ir siekiantiems įgyti teisę vairuoti B kategorijos transporto priemonę;
   22.6. vairuotojams, turintiems teisę vairuoti T kategorijos transporto priemones ir siekiantiems įgyti teisę vairuoti
   B kategorijos transporto priemones;
   22.7. vairuotojams, turintiems teisę vairuoti AM, A1, A arba B1 kategorijos transporto priemones ne mažiau kaip dvejus metus ir neturintiems galiojančių nuobaudų už Kelių eismo taisyklių reikalavimų pažeidimus ir siekiantiems įgyti teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones, teorijos mokymo kursas vairavimo mokykloje neprivalomas.
   23.2. transporto priemones, nurodytas šio tvarkos aprašo 22.3, 22.6 ir 22.7 punktuose, privaloma vairavimo mokykloje baigti 4 val. (1 val. – aikštelėje, 3 val. – keliuose) praktinio vairavimo mokymo kursą. Mokymo kurso turinį nustato vairavimo mokykla. Šio kurso metu mokiniai turi būti supažindinami su saugaus eismo reikalavimais, galimais pavojais, mokomi vairavimo dinamikos, transporto priemonės valdymo, atsargumo ir atsakingumo;“

   Nuoroda į pilną teisės aktą:
   http://tinyurl.com/3yryvvf

   ketbilietai

   2010/11/12 at 14:17

 9. jei regitroje islaikytas teorijos egzaminas, bet per metus neissilaikai praktinio egzamino, ar reikia is naujo baigti mokykl ir laikyti teorijos vel regitroje ar kazkaip galima tik egzamina teorijos issilaikyti?

  Agne

  2010/11/12 at 20:18

 10. Atvykus į „Regitros“ egzaminų centrą laikyti teorijos egzaminą, reikia pateikti:

  2. dokumentą, patvirtinantį, kad egzaminą galima laikyti pasirengus savarankiškai arba mokymo kurso baigimą patvirtinantį dokumentą;

  O kur reikia kreiptis,kad gauti ta dokumenta jog egzaminui yra ruostasi savarankiskai ? ar jis butinas ?

  Migle

  2010/11/14 at 19:01

  • Jei turite ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą ir siekiate įgyti teisę vairuoti A1, B1 arba B kategorijų transporto priemones, tokiu atveju pakanka pateikti vidurinio mokslo atestato ar aukštosios mokyklos diplomo kopiją.
   Jeigu turite kitos kategorijos vairuotojo pažymėjimą, suteikiantį teisę valstybės įmonėje „Regitra“ laikyti pasiruošus savarankiškai egzaminus B ar kitai kategorijai gauti, reikalinga pateikti turimą vairuotojo pažymėjimą .

   KETbilietai.lt

   2011/08/05 at 11:35

 11. laukiu atsakymo

  Migle

  2010/11/17 at 13:05

 12. ar butinas atestatas ar gali buti pavyzdziui studento pazymejimas?

  Kristina

  2010/12/16 at 01:55

 13. per kiek laiko pagamina vairuotojo pažymėjimą

  daiva

  2010/12/19 at 15:01

  • Vairuotojo pažymėjimą “Regitra“ pagamina per keletą dienų. Kad vairuotojo pažymėjimas jau pagamintas, galima sužinoti tinklapyje http://www.regitra.lt (Informacija apie paruoštus vairuotojų pažymėjimus).

   KETbilietai.lt

   2011/08/05 at 12:38

 14. Labas, ar tiktu 12 klasiu atestatas su islaikytu 1 egzaminu?

  Sandra

  2011/01/27 at 01:25

 15. Sveiki, Ar galeciau laikyti eksternu regitroje teorini egzamina jei man tuoj bus 20metu, bet dabar esu akademinese atostogose?

  Agne

  2011/02/03 at 06:26

  • Savarankiskai ruostis teorijos egzaminui ir ji laikyti galite jei turite igijusi bent viduriniji issilavinima.

   Editor

   2011/02/14 at 03:14

 16. sveiki as baigus 11 klasiu,noreciau laikytis teises savarankiskai ar 11klasiu uztenka?baigiau 11 ir esu akademinese,o siemet baiksiu 12.tai kol nebaigus ar galiu laikytis savarankiskai?aciu

  zana

  2011/07/06 at 16:32

  • Teorijos egzaminą valstybės įmonėje „Regitra“ laikyti pasiruošus savarankiškai , siekiant įgyti teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones, negalite, nes neturite vidurinio mokslo baigimo atestato.

   KETbilietai.lt

   2011/08/05 at 12:22

 17. Sveiki, ar galite patvirtinti, jog nera butina minimum 30h pravaziavimu daryti?

  Darijus

  2011/07/13 at 22:59

  • Vairavimo mokyklos, įvertinusios mokinio turimus praktinio vairavimo įgūdžius, turi teisę iki 20 proc. sumažinti nustatytą praktinio vairavimo mokymo kurso valandų skaičių (pagal kiekvieną transporto priemonių kategoriją).

   KETbilietai.lt

   2011/08/05 at 12:29

 18. sveiki, turiu vairavimo mokyklos pazymejima nuo 2008 m, laikiau teorija paskutini karta 2010 m, praktinio egzamino nelaikiau. Dabar norint is naujo eiti laikyt teorijos egzamina ar reikia eit i vairavimo mokykla kad gauti vairavimo mokyklos pazymejima?

  arturcik

  2012/01/10 at 21:15

 19. sveiki, ar kuo skiriasi A ir B kategoriju teorijos egzaminai regitroje?

  lilijana

  2012/02/18 at 20:53


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: